За чији рачун раде: Захарова открила шта је циљ Запада у хибридном рату против Русије
1 min read
Спутник
Циљ хибридног рата који води Запад није толико сама Русија, колико је то подривање и уништавање економија земаља Европске уније, изјавила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова, говорећи новинарима на маргинама Петербуршког међународног економског форума (СПИЕФ).
“Сигуран сам да је један од циљева тог хибридног рата Запада не само и не толико Русија, већ, на пример, земље Европске уније. ЕУ се превише уздигла, евро је постала превише јака валута, добро обезбеђена валута. Евро је подупрта валута, док долар није. Неопходно је било утицати на то”, навела је Захарова.
Она је додала да је Запад на тај начин успео да индиректно утиче на своје европске савезнике, “ударајући са стране”.
“Читав низ земаља ЕУ налази се на ивици рецесије. Стопе економског раста — кључни индикатори за њих — сами видите какве су, и чак се ни не крију. Шта се тамо дешава, и то разумете. Посебно у контексту раста економије Азије — више их никада неће моћи сустићи”, нагласила је Захарова.
Према речима Захарове, немачке компаније, приморане да напусте Русију, сада “траже уточиште широм света”, а немачка економија пролази кроз озбиљну кризу, чији је корен, како она сматра, у губитку државног суверенитета.
“Ово није црно-бела прича, то је веома сложена прича. То је прича о томе шта се догађа када држава није у стању да одбрани свој суверенитет — и онда се она, као и њен бизнис, нађу у оваквој позицији”, напоменула је Захарова.
Додала је да Немачка сада нема ресурсе неопходне за очување свог нивоа економског, индустријског и научног развоја у 21. веку.
MOZEL VAMPIR KRV NE PITI IL ZOMBI MOZAK NE JESTI …VECITA GLAD VECNO NEZADOVOLJSTVO …VAZDAN MALO NOVCA I UTICAJA …PIJU VODE A ZEDNI UVEK …