IN4S

IN4S portal

Vučurović: Iza progona i diskriminacije Srba u CG stoje bivši Srbi

1 min read
Kako ističe Vučurović, pošto Sekulić spada u ,,viđenije’’ konvertite u DPS-u, one koji su bili poznati kao perjanice borbe za srpstvo s početka i sredine devedesetih godina, sada kad je promijenio dres uvijek mora da se dokazuje raznim nebulozama poput ove poslednje.

Jovan Vučurović

Predrag Sekulić saopštava čiste neistine o položaju srpskog naroda u Crnoj Gori, navodi portparol Nove srpske demokratije (NDS) i poslanik Demokratskog fronta (DF) Jovan Vučurović.

Kako ističe Vučurović, pošto Sekulić spada u ,,viđenije’’ konvertite u DPS-u, one koji su bili poznati kao perjanice borbe za srpstvo s početka i sredine devedesetih godina, sada kad je promijenio dres uvijek mora da se dokazuje raznim nebulozama poput ove poslednje.

“Ali, u ovom slučaju, Sekulić ima problem sa Vladom Crne Gore i njenim podacima iz 2015. godine koji govore da je u državnoj upravi zaposleno tek oko 7 odsto Srba. Ako se zna da je, prema rezultatima popisa koji je sproveo DPS, Srba u CG trećina, dolazimo do činjenice da su Srbi teško diskriminisani. Sekulić možda ne vjeruje u podatke Vlade koji su saopšteni za vrijeme dok je premijer bio Milo Đukanović, jer je u međuvremenu promijenio stranu u aktuelnom sukobu u DPS-u, ali to mu ne daje za pravo da podmeće i priča gluposti. Posebno je licemjerno kada Sekulić saopšti kako Srbi dijele sudbinu ostalih građana CG, a prema istim podacima Crnogorci čine oko 82 odsto zaposlenih u državnoj upravi, a na popisu ih je manje od 45 odsto. Ako Sekulić ima neke druge podatke, kojima će demantovati ove koje nudi Vlada CG, neka ih javno saopšti”, ističe Vučurović dodajući da “naravno, dvije godine kasnije, broj Srba u državnoj upravi je ispod 5 odsto, projekat asimilacije se pojačava, nastavljaju se obračuni sa srpskim jezikom, kojim govori ubjedljiva većina građana CG, progon SPC i udar na tradicionalne i duhovne vrijednosti Crne Gore”.

A kako tek da se tretira priznanje takozvane države Kosovo, kaže on, ili podrška toj lažnoj tvorevini u UNESKO osim kao direktni akt neprijateljstva režima prema Srbima.

“Takođe, DPS-u je vjerovatno prirodno da se Srbi, članovi NSD, nevini nalaze u zatvoru i da se montiraju optužbe protiv političkih predstavnika srpskog naroda.
Sramno je da Sekulić govori da više Srba podržava DPS nego nas iz opozicije, jer da je to tačno ne bi samo 5 odsto Srba radilo u državnoj upravi nego znatno više. Ne bi nas iznenadilo da on Srbe tretira kao nestručne i kao osobe koje nemaju potrebe, kao drugi, da imaju redovnu platu i budu zaposleni u državnoj administraciji. Ali su, po Sekuliću, zadovoljni da izađu i zaokruže DPS, kako bi onih koje je ova partija opljačkala i ponizila bilo što više, a Srbima ništa nije potrebno, samo je važno da su Sekulić i društvo srećni i zadovoljni”, kazao je on.

Dakle, statističke i druge činjenice, ističe Vučurović, koje jasno govore o diskriminaciji, ne zavise od Andrije Mandića, već od onih koji su stvorili aparthejd u CG. I nije problem u Andriji Mandiću i drugim srpskim političarima, koji su zajedno sa svojim narodom u svakoj prilici i situaciji, nego je problem u Milu Đukanoviću, Dušku Markoviću i drugima iz DPS-a koji su bili Srbi dok im je to bilo profitabilno, a onda su zbog novog vlastitog interesa promijenii sve, okrenuli se protiv svoga naroda i postali antisrbi.

“Nije to ništa novo, poznati su slučajevi konvertita i u tzv. NDH, u kojoj su najekstremnije ustaše bili oni čiji su preci bili Srbi, a oni su pred svojim novim sunarodnicima morali da se dokazuju da su raskrstili sa vlastitom prošlošću tako što su počinili zločine nad svojim rođacima. U CG je svakako najpoznatiji slučaj Sekule Drljevića. I u današnjoj CG imamo dosta konvertita, a što se tiče konkretne akcije kojom bi se nanijelo zlo Srbima u CG, to im ne preporučujemo da rade. Ustav CG, makar u formalnom smislu nije prepreka da se smanjuje stepen diskriminacije, a politika koju predstavlja Sekulić upravo to tvrdi. Na svaki poziv da se eliminiše diskriminacija, dukljani iz DPS odgovaraju da je to u suprotnosti sa Ustavom”, navodi Vučurović i podsjeća da smo tako i došli u situaciju da su, naprimjer, srpski jezik i ćirilica zbrisani iz javnog života, jer je to, navodno, suprotno sa Ustavom.

“Najava da će NSD učestvovati u izradi Deklaracije o djelovanju za opstanak srpskog naroda i činjenica da pojačavamo borbu za prava Srba, ponovo je na noge digla šovinističke krugove u DPS-u, a naročito one oko te stranke koji čekaju svaku priliku da se primaknu gazdinoj trpezi. Jer samo šovinisti ili politički laici mogu biti protiv naših predloga da Srbi u CG budu ravnopravan i konstitutivni narod, da se ustavno definiše takav njihov status, kao i status srpskog jezika i ćirilice, da se pod hitno prekine sa udarom na SPC, spriječi diskriminacija u školama i prilikom zapošljavanja, i da se prekine sa političkim progonom ljudi samo zato što pripadaju srpskom narodu. Dakle, ovo su predlozi koji mogu smetati samo onima, na vlasti ili u opoziciji, koji žele da se nastavi asimilacija srpskog naroda i njegovo pretvaranje u manjinu, što NSD i DF neće dozvoliti”, zaključuje Vučurović u saopštenju.

Podjelite tekst putem:

17 thoughts on “Vučurović: Iza progona i diskriminacije Srba u CG stoje bivši Srbi

  1. Vidim u komentarim hvalospjeve Andriji i Frontu…Ili je neko lud ili se pravi lud…Druga polovina Fronta to jest PZp i Medojević je procrnogorski, antisrpski…Ne znam sjećate li se da je taj isti Medojević podigao ruku za ustav koji je Srpski jezik doveo u diskriminatorski položaj.Pa on da nam se bori za jezik, Crkvu, Škole na srpskom, ćirilicu…Ovdje je neko definitivno lud. Dali se neko na portalu sjeća kakav je bio prvobitni naziv omiljene prve članice Fronta sada NOVE SRPSKE DEMOKRATIJE, ja ću vam reći Srpska narodna Stranka, neko se volšebno sjetio da promijeni naziv i makne ovo Srpska sa prvog mjesta u nazivu, a trebalo je da se izbriše potpuno ali se članstvo pobunilo….I ovi da se bore za Srbe…Srpski jezik je ukinut prije 5 Godina, šta su uradili do sad…NIŠTA…A Demokrate da ne pominjem, to je mali DPS, koji misli da će porasti, ali ih čeka vrlo neprijatno iznenađenje na sledećim izborima, svako svakog može po jednom prevariti, Drugi put Teško…

  2. Vasojevicu svaka ti je istina takva.Pa ko je pozivao i organizovao bojkot nastave i proteste nego Nova.Ali dok je ulizica i pozmirepa kao sto si ti nama spasa nema.Neka ti prajd Becic pomogne oko jezika.

  3. Sve si u pravu Vucurovicu, samo ne kazes nista o tome kako da dodjemo do tih prava? Da li da dodjemo tako sto ce Nova da se bori za opštu demokratizaciju drustva, il će Nova da se bori konkrento za ta pava koja navodiš da su ugrozena. Kad je NOva recimo napravila protest , bokadu i slično trazeci na primjer nastavu na srpskom jeziku’_navedite kad? NIkad!!!
    Način borbe je totalno pogrešan i jalov. Drugo, tu borbu treba da vode novi ljudi, jer su mnogi u Novoj istrošeni i gledaju licnu korist.

  4. Odličan tekst Vučurevićev..!

    Kakav je ovaj Sekulić luzbar nepismeni. Najnepismeniji novinar Pobjede, kome je Brkica ne ispravljao, nego pisao tekstove. Nikad nikome nije platio piće. Zna Ratka, Labo, Mišo, i društvo, kakva je roba Sekulić. Pa da je neki štof, ne bi izdao Srbe, i ujurio sa lupežima. Kako je srbovao u vrijeme Vidoja Konatara, od kojega nije smio pisnuti. Ćuti Sekuliću, neznalice nepismena. Imaš platu i ćiti. Tako je bilo.

    Poslije Sekulić postade tobožnji prozni pisac erotskih romana. Takve lascivnosti (dakle, netalentovanosti), ne nalazite ni u erotskoj poeziji Jevrema Brkovića.
    Užas.

  5. PIŠITE ĆIRILICOM
    Treba se posvetit podizanju svijesti i morala kod Srba. Ne smijemo dozvolit da nas bude manje od 30 posto na sledećem popisu koji je za 4 godine. To bi bio bingo za protivnike, a veliko razočarenje za sam srpski narod. Tako da sve ideje, sve vizije i svu pamet treba pretočiti u jedan plan. OČUVANJE SRPSKOG INDETITETA (jezik, pismo, crkva, zastava, simboli, nacionalnost).

    đECI treba objašnjavat i učit ih ko su, što su, i odakle su. Objasnit im da ovaj jezik što uče u školi samo loša kopija srpskog jezika, i da je njihov jezik odnosno naš SAMO JEZIK KOJI SE NAZIVA SRPSKI JEZIK OD 30 SLOVA!
    Polako ali sigurno, opet se rasplamsava onaj srpski ponos, polako ali sigurno sve jače i glasnije o srpstvu čuje, i neprijatelji se boje i shvataju da je pitanje vremena kad će Gora Crna bit srpska ka i vazda što je bila!

    PIŠITE ĆIRILICOM !

    1. lijepo si srocio ovaj tekst…. pises ga kao tekst borbe za Srpski jezik, onda ga bar napisi knjizevno pravilno, Pises ga Cirilicom ali nepravilno, dukljanski…Ko smo sto smo….

  6. DPS- u se zna da su ustase, ali ovi Becicevi su najveca opasnost za Srbe, oni hoće da mi zaboravimo istoriju, tradiciju, jezik, crkvu, i da nas onda dukljani sto lakse slome. Neće moći, podrska za Mandica i DF

    1. Oni su tampon,upijač.Upravo za tu svrhu su stvoreni.
      Zato ih i finansira isti fond kao i DPS što je finansirao.
      Soroš i Klinton….suprug lude babe Hilari,za kojeg smo mi Makedonci.

  7. Ja sam u Demokratama, Crnogorac sam, govorim crnogorskim jezikom i moj vladika je Mihailo Dedeić. To nikome tamo ne smeta, a vi samo srbujete

    Jos kad bi se predstavio,to isto od nas nebi nikome smetalo,a zasto bi.

  8. Ja sam u Demokratama, Crnogorac sam, govorim crnogorskim jezikom i moj vladika je Mihailo Dedeić. To nikome tamo ne smeta, a vi samo srbujete

  9. Nema razlike, sve gole ustase, od Mila i ovoga glupavog Sekulića do Becica i njegovih dukljana koji mrze mitropolita.

  10. A ti,bivši,Srbi se zovu Podukljice.Ološ!
    Isto kao što su najveća ološ pokatoličeni Srbi iz
    Zapadne Hercegovine i Imotske krajine,ustaše i neljudi.
    Tako to ide.Ništa novo nije Crna nam Gora izmislila.Niti je kadra da išta dobro izmisli.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *