ИН4С

ИН4С портал

У Краснодару откривено гробље из бронзаног доба

На новооткривеној археолошкој локацији био највјероватније сахрањен племић, који је тада, према обичајима, био испраћен великом поворком, слугама и члановима породице

Илустрација

У области Краснодар, руски археолози су открили гробнице из касног бронзаног доба.

Током припрема за изградњу западне  заобилазнице Краснодара, у округу Дински, археолози су открили предмете за које се сматра да датирају из касног бронзаног доба, односно са краја трећег миленијума прије нове ере, јавља РТС.

Артефакти упућују на то да је у овој области било гробље које је, сада откривено захваљујући радовима компаније за изградњу путева „Автодор“.

Из компаније су саопштили да је на новооткривеној археолошкој локацији био највјероватније сахрањен племић, који је тада, према обичајима, био испраћен великом поворком, слугама и члановима породице.

„То да је у питању племић или неки поглавар, показују нам откривени предмети од костију, нож од бронзе, сребрни привесци и накит“, навели су из компаније.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<