Руске подморнице биће наоружане новим крстарећим ракетама (ВИДЕО)
1 min read
Руска ратна морнарица намјерава да на модернизоване нуклеарне подморнице класе „Ајкула“ стави крстареће ракете „Калибар“.
Према тврдњама руске морнарице, недавна лансирања са подморнице „Ростов на Дону“ показала су да је то високоефикасно оружје.
„Ростов на Дону“ је дизел-електрична подморница класе „Кило“ и по свој прилици једна је од најтиших на свијету. Намијењена је за противподморничка и противбродска дејства.
Почетком децембра ово пловило лансирало је четири крстареће ракете „Калибар“ у Средоземном мору на циљеве у Сирији у близини града Раке.
„Калибар“ је суперсонична крстарећа ракета која има варијације за копнене, противбродске и противподморничке нападе.
Што се тиче подморница типа „Ајкула“, пет таквих се налази у саставу Руске пацифичке флоте, а још шест у саставу Северне флоте.
ajde SAD sad pisni ako smijes……