Од убиства Славољуба Шћекића прошло осам година
1 min read
Јутрос у 00.45 часова породица покојног инспектора МУП-а Црне Горе, Славољуба Шћекића запалила је свијеће и поставила букет цвијећа на мјесто гдје је рафалом хитаца убијен 30. августа 2005. године на свега петнаестак метара од своје породичне куће.
Осам година од ове трагедије обиљежили су отац и мајка Мираш и Милка Шћекић, као и сестре Славица и Љубинка, уз присуство најближих пријатеља.
Породица ће у 9 часова изаћи на гробље гдје ће поставити цвијеће на споменик у Толошима, а затим ће испред Полицијске академије у Даниловграду поставити цвијеће испред спомен бисте Славољуба Шћекића.
Другостепеном пресудом Апелационог суда Црне Горе којом је потврђена пресуда Вишег суда у Подгорици, на по 30 година затвора осуђени су Саша Борета и Љубо Биговић, који су оптужени да су организовали убиство Шћекића, док су такође на по 30 година затвора осуђени Милан Чила Шћекић и Љубо Вујадиновић као непосредни извршиоци убиства.
Према наводима ове пресуде, Чила Шћекић је из аутоматске пушке „хеклер“ испалио смртоносни рафал у Славољуба Шћекић, притом је био сакривен иза растиња винове лозе одакле је са десне бочне стране пуцао у инспектора.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

