ИН4С

ИН4С портал

Бијела кућа разматра да убије Американца због тероризма

sad zastava
Администрација америчког предсједника Барака Обаме разматра да ли да убије беспилотном летелицом Американца осумњиченог за сарадњу са Ал Каидом у планирању напада на Американце у иностранству и како да то учини по закону, саопштавају амерички званичници.

Према новој политици предсједника Обаме, само војска, а не ЦИА, може убијати америчке држављане у иностранству осумњичене за тероризам, што је створило велики проблем Бијелој кући.

Четири америчка званичника рекла су да се Американац осумњичен за тероризам налази на територији земље која не дозвољава америчке војне акције на свом тлу, преноси АП.

Стејт департмент такође мора доказати да је убиство америчког држављанина у војној акцији „законито и по уставу” зато што се сматра непријатељским борцем.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<