Живојин Ракочевић нови предсjедник УНС-а
1 min read
Живојин Ракочевић
Новинар из Грачанице и директор Дома културе Живојин Ракочевић већином гласова изабран је за председника Удружења новинара Србије УНС-а, сазнаје РТВ Ким.
После целодневне жучне расправе, оспоравања кандидатуре од стране Кандидационе комисије, чланови Изборне скупштине одлучили су да Ракочевића врате на листу кандидата за председника УНС-а.
Ракочевић је добио 263 гласа, а досадашњи председник Владимир Радомировић 241 глас.
Пет гласова било је неважећих.
Изборна скупштина УНС-а одржана је у Хотелу Југославија у Београду.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Уз избор Митрополита Јоаникија и Владике Методија још једна радосна вијест . Господин Живојин Ракочевић је својим сведочењем истине , истрајавањем на исконским вриједностима српског рода , заслужио ово мјесто . То ме искрено радује . Не због господина Ракочевића , колико због нас самих и нашег менталног стања . Овакав тијесан исход само одражава да се српски род враћа себи и својим вриједностима после 100-годишњег лутања у тамном вилајету југословенства , интернационализма , глобализма ……………Спас српског рода лежи , што би млађи рекли , враћањем на фабричка подешавања . Свети Сава , Његош , Свети Николај Жички и Охридски , то су наши светионици . Овако тијесан избор само показује колико међу нама има оних који су у мраку тог тамног вилајета и није их обасјала светлост . За Крст Часни и слободу златну !!!