ИН4С

ИН4С портал

Вучић разговарао са Антониом Коштом о европском путу Србије

Фото: Танјуг/Јадранка Илић

Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас телефоном са председником Европског савета Антониом Коштом, коме је захвалио на континуираној подршци европском путу Србије, као и на његовом личном ангажману у том процесу.

Једна од тема разговора био је и значај конкретизације даљих корака ка интеграцији Србије у Европску унију, саопштено је из Вучићевог кабинета.

Председник Србије је такође изразио захвалност на писму које је грчки премијер Киријакос Мицотакис упутио европским лидерима, а у којем се залаже за отварање Кластера 3 за Србију, нагласивши да Србија са посебним интересовањем прати ове активности, уверена да ће кластер бити брзо отворен.

„Председник Вучић је истакао значајан напредак који је Србија постигла у реформама и усклађивању са европским стандардима и изразио уверење у наставак добре сарадње са Европском унијом. Током разговора, председник је указао на важност заједничког деловања на питањима од обостраног интереса, што ће допринети стабилности и просперитету читавог региона“, наводи се у саопштењу, преноси РТ Балкан.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

97 thoughts on “Вучић разговарао са Антониом Коштом о европском путу Србије

  1. Sjajan korak ka Evropi! Dobro je što imamo podršku na svakom koraku, i ovo je još jedan znak da Srbija ide u pravom smeru.

    78
  2. Vučić je uradio vrhunske stvari na putu Srbije ka Evropskoj uniju, Srbija je napredovala i infrastrukturno i ekonomski za vreme ove vlade, podrska zadalji rad!

    74
  3. Predsednik Vučić je zahvalio Košti na kontinuiranoj podršci evropskom putu Srbije, što je od ključne važnosti za našu budućnost

    58
  4. Veoma važno da nastavimo snažan napredak na našem putu evrointegracija i zahvalni smo svima onima koji podržavaju otvaranje Klastera 3!

    70
  5. Srbija je zaslužila članstvo u EU pre mnogih njenih članica, a naročito Hrvatske koja je u sporu sa svim svojim susedima.

    71
    1
  6. Svaka pidrška Srbiji, na svom evropskom putu mnogo znači jer mi tu podršku svojim radom zaslužujem. Hvala Antoniju Košti i njegovoj podršci.

    70
  7. Разговор председника Вучића са председником Европског савета Антониом Коштом јасно показује да је Србија посвећена свом европском путу и да активно ради на јачању сарадње са кључним партнерима у ЕУ. Подршка и лични ангажман председника Коште представљају снажан сигнал да су напори Србије препознати и вредновани.

    78
  8. Izuzetnom aktivnošću Predsednika Vučića, Srbija sada ima prijatelje na svim kontinentima, što je veoma bitno za neizvesnu budućnost koju čeka ceo svet.

    65
  9. Mudra spoljna politika predsednika i premijera Srbije daje rezultate. Treba sa svima imati prijateljske odnose i gledati sta je najbolji interes zemlje. Saradnja i sa istokom i sa zapadom.

    90
  10. Посвећеност председника Вучића европском путу Србије, уз стални дијалог са кључним европским лидерима, показује јасну визију за будућност земље и њену интеграцију

    55

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *