Вучић: Наизразитија улога у огољеној мржњи према Србији и свему српском долази од Куртија и Ђукановића

Фото: Принтскрин Пинк
Председник Србије Александар Вучић одговорио је премијеру лажне државе Косово Аљбину Куртију и председнику Црне Горе Милу Ђукановићу на досад невиђен, спектакуларан начин.
„Последњих неколико месеци убрзана је кампања жигосања Србије која дполази са појединих центара моћи и дела региона. Не од јуче, наизразитију улогу у отвореној и огољеној мржњи према Србији и свему што је српско долази од Аљбина Куртија и Мила Ђукановића. И разуме се да се увек служе неистинама и огољеним лажима са само једним циљем – да себе представе као тобожње жртве, а Србију као великог агресора на свакојаки начин“, рекао је Вучић.
„Тако су искористили прилику да нашу легалну куповину кинеског система ФК3 који служи за противваздухопловну одбрану, то је дефанзивно оружје, искористе и кажу целом свету како смо кинески и руски савезници који угрожавамо мир у региону, иако смо ми у потпуности окружени НАТО територијама, не увек НАТО земљама. На који начин их угрожавамо дефанзивним оружјем ни сами нису у стању да кажу. Тај наш систем служи за уништавање крстарећих ракета, непријатељске авијације која би нарушила ваздухипловни простор Србије. Па се питам како тиме угрожавамо и Приштину, или како на такав начин угрожавамо Подгорицу? Да се нашалим, боље би нам било, да купујемо Аутан спрејеве јер много нам је важније да се заштитимо од ројева мува и комараца, него од било какавих озбиљних ваздухопловних снага које они поседују. Шалу на страну, овде је суштина у нечему другом – у жељи да се науди Србији у жељи да Србија увек буде крива, или да буде слаба онако како су је они доживљавали када су проглашавали независност Косова„, поручио је председник.
Извор: Новости


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Русија је увек подржавала своје пријатеље и из тога произилази да они заступају исте приступе са пријатељима, рекла је портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова. „Снимамо изјаве српских политичара о притисцима које доживљавају. Примећујемо изјаве српске стране да им је Русија пријатељ. Можда имамо различите погледе на пријатељство. Увек подржавамо наше пријатеље у тешким временима“, рекла је она. .
Она је додала да Русија разуме да су многе земље које желе да воде независну, уравнотежену политику под тешким притиском, посебно САД, и да треба да праве компромисе. Међутим, када су у питању они који се проглашавају нашим пријатељима, онда је то немогуће разумети“, нагласила је Захарова.
Србија је добила критике Русије јер је подржала резолуцију Генералне скупштине УН о искључењу Русије из Савета УН за људска права.
Она је подсетила да је Београд доживео сличне тренутке деведесетих година. Према њеним речима, спонзори ових догађаја су исти.
Veceg smrada CG nece imati od sadasnjeg,da se spasi zasluzene robije jedna familija unistise buducnost celoj zemlji.
Мило ако сада пакујеш кофере отићи ћеш у Пионир оделу. Будеш ли окаснио у Спужу те чекају државна пиџама и пластичне папуче. Поитај соколе. Бата ти је паметнији.
KURTI I MILO SU PRIJATELJI,CRNOGORSKI REZIM ODAVNO ODNARODJEN,LOPOVSKI.KOLIKO SE VJERUJE MILU POKAZUJU IZBORI I REDOM CE POKAZIVATI.SRECA STO U CG,SRPSKOJ SPARTI IMA SRPSKI NAROD KOJI VOLI I SRBIJU I VUCICA.SVE BI MONTENEGRINI URADILI PROTIV SRBIJE DA ZASTITE SVOJ KRIMINAL I IZDAJU ,ALI BI IPAK DA DOBIJU BRASNO IZ SRBIJE.VELIKA SRAMOTA.
Ova izjava o 19 HIJENA i dvije MUVE ZUNZARE ce uci u anale.
Dva nebitna čoveka! Niko ih ne pita za ništa, samo slušaju naredjenja i tu su dok ih zapad treba, kad ne više onda će ih eliminisati! Za Kurtija mi je to jasno, ali ovo pseto raspalo izdajnicko, dali se on pita šta mu donosi sutra?! Svetski poredak se uveliko menja… Amerika se drži već za slamku i koristi još vazalne NATO zemlje ali koliko dugo, jer one ekonomski tonu!
Аљбин и Мило… браћа по шмрку
Kada Aljbin Kurti kaže da je Srbija u panici jer se plaši da će da ostane sama… Pa Srbija je danas, kao vojno neutralna zemlja – sama, u celom širem regionu. Ja želim da ga podsetim na nešto – u cirkusu ste videli i lavove, i slonove, i tigrove, vuka samotnjaka nikada u cirkusu niste videli. Mi na Balkanu imamo dovoljno tih veličanstvenih životinja, i uvek bih pre prihvatio ulogu vuka samotnjaka nego hijena, bestidnih i nemoralnih, pa ma koliko da ih ima – 3, 5, 6, ponekad i 19. A još gore od hijana, kojima opet morate poštovanje da odate na krvoločnosti ako ne na čemu drugom, još gore je biti muva zunzara koja se vrti oko njih i čeka da im hijene donesu neki plen kakvi su Aljbin Kurti i Milo Đukanović“, rekao je predsednik Srbije i dodao:
Tako je to kada je na celu Srbije predsebnik i drzavnik kakav je Aleksandar Vucic. Kada niko ne moze na Srbiju. Svoj integritet, suverenitet i teritoriju sami cuvamo. A sto bi rekao predsednik u sali za njih cemo kupti autan za komarce i insekte .
Bitno je da je blažo zaradio 4 meleona
Вучић може да брани Србију легално купљеним оружјем док Мило може бранити ЦГ бананама и дрогом ,наравно и цигарима.Јаке адуте има наш Зеленски.
Sergej Baburin formulisao svoju poruku Srbima u intervjuu Ruskom TV kanalu „Dan“.
Mislim da se Miloševićevom predlogu za ulazak Srbije u Savez Rusije i Belorusije treba vratiti, istakao je on.
I u buduću Rusku integraciju, danas kada je svetski poredak stvoren u Vašingtonu srušen i to srušen zauvek, u budući Ruski Savez, zašto osim Belorusije, bivše Ukrajine, Kazahstana ne bi ušla i Srbija? – upitao je Baburin.
Građani Srbije to podržavaju, konstatovao je on, a današnje vlasti su prinuđene da manevrišu, ali ja se nadam da će i vlasti uskoro biti prinuđene da krenu tim putem, jer je bilo koji drugi put za Srbiju – pogibija!
Ево ти не могу дати лајк из неког разлога, а до тог уједињења свих Срба ће доћи једног дана. Само код нас мора прије денацификације бити извршена декомунизација и деевропеизација!!!
Алал вера за коментар
Ne da lajk ni meni
U NARODU SE KAZE „ZLOJ PTICI G…. U KLJUN ! TAKO I KURTI JU I MURTI TO ISTO U KLJUN ! BOLESNICI ZAVISNICI !
To Vucicu , dodaj im i Krivokapica jer je i on izdao Srbe.
Bravo Vučiću!!
Jednim metkom, ubi dva zeca.
Milo je samo zapadno tovarno magare.i drze ga dok im treba tj tovare
Lepo je rekao šta je Milo.Podguzna i poslušna muva zunzara kome je zapad dozvoljavao da na okrvavljenom telu Srbije pije krv.
Vucicu legendo! Tako se brani Srbija i srpski narod . Muve zunzare ce to i ostati.
Са киме ти полемишеш ? Курта и Мурта. Курта може да попуши а и Мурта такође. Боље Мурта да размишља о Светозаровој изјави него што блати Србију . Џаба му прича,75 процената у ЦГ му не вјерује. Свето ће још по нешто изнијети,мада су иста г.