Влаховић ставља тачку на аферу о њеном плагијату
1 min read
Министарка науке Сања Влаховић ставила је тачку на случај плагирања њеног научног рада. Она је казала је да је за њу “прича о наводном плагијату завршена”, те да је одлука Сената Универзитета Медитеран коначна. Она је је за читав случај преписивања дијела научног рада оптужила “наводно независне медије” и изворе тих медија. Исте те је позвала да јој стану на црту са својим научним радом!
Како додаје она није хтјела да се оглашава, иако су се мјесецима водиле полемике док “се та фарса против ње не заврши”.
Директор Међународног центра за истраживање туризма и угоститељства из Велике Британије, професор Димитриос Бухалис казао је раније да очекује од министарке макар извињење, јер је дословно преписала дио његовог истраживања.
За Влаховић су његове ријечи као и друга оглашавања полуинформације. У процес који се, како она каже, водио против ње у Сенату Универзитета Медитеран имала је “одређене сумње”. Ипак, додаје, уздржала се од оглашавања.
Влаховићева је дио Бухалисовог истраживања представила као прво поглавље свог рада из 2010, без помињања његов научног рада у списку коришћене литературе. Бухалис тврди да је “међународна академска заједница била у невјерици”.
Комисија Универзитета “Медитеран”, на чијем је челу бивши посланик СНП-а Срђа Божовић, у извјештају наводи да Статут те установе није био усклађен са Законом и да немају основа да провјеравају да ли је рад плагијат. Према информацијама “Вијести”, такву формулацију предложио је Божовић.
Srdja Božović, visoki funkcioner SNP-a, kojeg je Milo uhlebio u Mediteran, na predlog i molbu Srdje Milića , bez trunke stida i srama pomaže Milovim kadrovima da prikriju svoja krivicna djela.