Вашингтонски поданици настављају агресивну кампању: “Дело” оцијенило да се Русија мијеша у интересе Балкана
1 min read
Европска унија требало би да буде отворенија према нестабилним државама на Балкану како оне не би доспеле под још већи утицај Русије, пише у данашњем издању љубљанског “Дела” које оцењује да Србији политика привидног одржавања равнотеже према ЕУ и Русији “не гарантује стабилност”.
“Дело” наводи да “Западном Балкану треба посветити више пажње ако се не жели да он падне под још већи утицај Русије” и додаје да “пажња треба да се усмери према БиХ и српском ентитету у тој држави, као и према Србији, Црној Гори и Македонији, где су руски утицаји већ присутни”.
Очигледно је да се наствља кампања одлазеће Обамине администрације и њених слуга по Европи (у овом случају “Дело” Словенији) која је уперена против политичког препорода Европе. Европа је свих ових година била талац глобалног банкарско-нафтног фашизма, који је служећи се инструментима свргавања режима у комбинацији са поданичким односом Влада европских држава, Европу а поготово Западни Балкан, претворио у политичко, економско и културолошко згариште само зарад профита и контроле. Последњи трзаји рањене звијери која напушта кормило САД, обрушили су се на Западни Балкан тако што се грчевито, готово без престанка, Црна Гора покушава увући у НАТО и то ван сваког реда и закона.
Раније је руски министар за спољне послове Сергеј Лавров јасно рекао да се Црна Гора сада свим силама покушава увући у НАТО а без да се претходно провјери шта о томе мисли народ, чије је већинско расположење да Црна Гора не треба да уђе у тај војни савез.
Упркос већинском расположењу народа Црне Горе, америчка амбасада својим полугама активно и репресивно ставља до знања да се супротна опција од уласка неће толерисати. Ово потпуно опвргава тезу да се Русија мијеша у интересе Црне Горе, али доказује да се одлазећи амерички лоби свим силама труди да у Црној Гори постоји само једна опција, што директно подрива интересе те државе и њеног народа.
Наводи се да “Трумп Балкану неће посвећивати онолико пажње колико би то био случај да је на председничким изборима победила Хилари Клинтон”, али да ће НАТО вероватно и даље бити спреман на интервенцију “ако би требало да се спрече међуетнички сукоби”.