ИН4С

ИН4С портал

У НБА стиже још један Србин (ВИДЕО)

1 min read

Ако је судити по писању локалне штампе у Денверу, Србија ће од овог љета имати још једног НБА играча и то управо у редовима тамошњих Нагетса.

nikola jokic

Најкориснији кошаркаш првог дијела АБА лиге, центар Мега Лекса Никола Јокић, ког је Денвер изабрао као 42. пика на прошлогодишњем драфту, потписаће уговор са тим НБА клубом, јавља „Денвер пост“.

Јокић, 20-годишњак висок 210 цм, требало би да наступи за Нагетсе већ на љетњој лиги у Лас Вегасу овог јула.

Он је одиграо 24 од 26 утакмица у Јадранској лиги и само три пута није имао двоцифрен кошгетерски учинак. Био је четири пута проглашаван за најкориснијег играча кола, на крају и за МВП-а, услед 15,4 поена, 9,2 скока и 1,5 „крађе“ по одиграној утакмици.

У Кошаркашкој Суперлиги, Јокић је постигао 13 поена и имао осам скокова против Звезде, пропустио је меч са Партизаном, а онда имао скромних пет поена, уз три скока, против Металца.

За Денвер Нагетсе играју два бивша актера Јадранске лиге, Јусуф Нуркић и некадашњи капитен Партизана, Жофри Ловерњ.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<