У Црној Гори пелет продају по ограниченим цијенама Владе

Пелет
Компанија Беком Биоче пелет продаје по Владиној одлуци којом је цијена те сировине ограничена, саопштили су њени представници и додали да се на испоруке чека максимално седам до десет дана.
“Одлука Владе којом се ограничава цијена пелета ступила је на снагу у суботу. На тај начин је продајна цијена пелета ограничена на максимално 269 еура по тони код произвођача и 320 еура у трговини на мало. Од произвођача је тражено и да 15 одсто производње опредијеле за црногорско тржиште”, преноси Мина.
Представник компаније Беком Биоче, Петар Кљајевић, казао је да приликом продаје пелета поштују договор који су постигли са Владом.
“То је нека цијена гдје смо у неком благом минусу или на нули и гдје не правимо никакву зараду за домаће тржиште пошто су енергенти скочили и ту смо направили неки договор да се за домаће тржиште никаква зарада не прави, можда чак мали минус”, рекао је Кљајевић агенцији Мина бизнис.
Компанија Беком Биоче око 30 одсто укупне производње опредјељује за домаће тржиште, по Владином програму.
Кљајевић је рекао да се за куповину праве спискови.
“Ми смо направили списак за неких 100 тона и мислим да ће се то испоручити до краја мјесеца, па послије правимо опет спискове. На цијену од 320 ЕУР нема неке гужве, док је можда мало већа гужва и неко чекање од неких десетак дана на цијену од 269 еура ”, објаснио је Кљајевић.