Srbija sa Hrvatskom u paklenoj grupi na Evropskom prvenstvu

Plesom kuglica Srbija je smeštena u paklenu grupu sa selekcija Hrvatske, Francuske i Ukrajine.
„Orlovi“ su bili smešteni u drugom šeširu, iza Hrvatske, ali im to nije pomoglo da izbegnu „minu“ iz trećeg šešira, gde je završila izuzetno jaka reprezentacija Francuske.
Ne treba zanemariti ni Ukrajince iz poslednjeg šešira, koji su verovatno najači rival iz tog šešira. Samim tim, Srbija će imati izuzetno težak zadatak na Evropskom prvenstvu naredne godine.
Ipak, dolazak Španca Tonija Đerone na mesto selektora, uneo je brojne promene u naš nacionalni tim, počev od pristupa, pa sve do rezultata, što daje nadu da srpska četa ima čemu da se nada na završnom turniru Starog kontinenta.
Od ostalih grupa dosta pažnje privlači grupa A u kojoj su čak tri selekcije sa prostora bivše Jugoslavije – Crna Gora, Slovenija i Severna Makedonija, a tu je još i Danska.
Pročitajte JOŠ: