Руска војска објавила снимак дејства „Солнцепека“
1 min read
Фото: Восток.рс
Украјинска војска је у лову на руске тешке вишецевне ракетне системе (ТОС) „Солнцепек“ због њихове ефикасности и снаге, рекао је Иван, замјеник командира вода тешких лансера, у видео снимку које је објавило Министарство одбране Русије.
На снимку је приказана припрема ТОС-а за паљбу, а затим и дејство по положајима украјинских снага, преноси Восток.рс.
Према његовим ријечима, украјинске снаге се веома плаше термобаричних ракета ТОС-а, јер се не могу сакрити у земуници и што стварају веома велики притисак приликом експлозије, а ватрена лопте достиже температуру до око 3.000 степени Целзијуса.
На једном борбеном возилу „Солнцепека“ налазе се 24 термобарична пројектила, који су у стању да покрију површину до 40 хиљада квадратних метара.
Извор: Восток.рс

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

