ИН4С

ИН4С портал

Русија: Маске су спале – Америка снабдијева и штити насљеднике Ал Каиде

Увођењем нових санкција које спрјечавају испоруке горива руским трупама у Сирији, Сједињене Америчке Државе покушавају да спријече потпуно уништавање тероризма у овој земљи, наводи се у коментару Министарства спољњих послова Русије.
Lavrov

Сергеј Лавров; фото: ZNAJ.UA

Увођењем нових санкција које спрјечавају испоруке горива руским трупама у Сирији, Сједињене Америчке Државе покушавају да спријече потпуно уништавање тероризма у овој земљи, наводи се у коментару Министарства спољњих послова Русије.

„Сада су маске потпуно спале – директно се ради о намјери да се спријечи потпуно искорјењивање терориста на сиријском тлу“, наглашава се у саопштењу Министарства у вези са увођењем нових рестриктивних мјера Вашингтона.

Руско Министарство додаје да ће се борба против терористичке пријетње у Сирији наставити, упркос чињеници да су екстремисти под покровитељством Сједињених Америчких Држава и да оне илегално окупирају дио земље, „спрјечавајући окончање сиријског сукоба“. У саопштењу се такође оштро осуђује увођење санкција.

„Руска страна је одавно са забринутошћу примјећивала да Вашингтон штити терористе Нусра фронта и Хејат тахрир ел шам (обје забрањене у Руској Федерацији), снабдијева их свим потребним и покушава да заштити од напада, иако су они директни насљедници Ал Каиде (забрањене у Руској Федерацији) и свуда признати као терористичке организације“, додаје Москва.

Уводећи 2016. године санкције руској компанији „Совфрахт“ која је обезбјеђивала испоруку горива у Сирију и након тога блокирањем значајног износа њених средстава (која, успут речено, још увијек нису враћена, односно украдена су), америчке власти су се покривале позивањем на жељу да се изврши притисак на Русију у контексту Крима.

Министарство спољних послова је констатовало да су санкције које је америчка администрација увела у четвртак постале 75. од момента када су Сједињене Америчке Државе почеле да нарушавају односе Москве и Вашингтона 2011. године.

„Од тада, амерички иницијатори санкционог притиска на Русију нису постигли никакав резултат. Овај пут су, може се рећи, надмашили себе у сопственој безобзирности“, закључује се у саопштењу.

Америчка администрација у четвртак је на црну листу додала пет бродова, једну компанију и три физичка лица за снабдијевање Сирије горивом за оружане снаге Русије.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Русија: Маске су спале – Америка снабдијева и штити насљеднике Ал Каиде

  1. G-dine Lavrov, to smo odavno znali, ali ne razumijemo zbog čega se vi Rusi toliko „snebivate“ da SAD i NATO od samog početka putem snimaka koje sigurno imate „servirate“ njihovoj javnosti da vidi kako njihova administracija troši novac svojih poreskih obveznika kako bi finansirala teroriste. Vjerujte da je prosječan Amerikanac vrlo osjetljiv na takve stvari i da će reagovati normalno, kao kad su izglasali Trampa protiv satanističke vještice „Hitleri“ Klinton.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *