ИН4С

ИН4С портал

Путин ће 9. маја одржати билатералне разговоре са Вучићем

1 min read
Vučić

Са ранијег сусрета Вучића и Путина

Предсједник Русије Владимир Путин одржаће 9. маја билатералне разговоре са предсједником Србије Александром Вучићем, потврдио је помоћник руског лидера Јуриј Ушаков.

„Планиран је разговор између Владимира Путина и предсједника Републике Србије Александра Вучића“, изјавио је Ушаков, додајући да ће, поред билатералних питања, двојица лидера разговарати и о ситуацији на Западном Балкану, са посебним акцентом на Косово и Метохију, као и на безбедносне изазове у региону, пренијели су медији.

Овај састанак долази у тренутку појачаних геополитичких тензија, али и све израженијег притиска на Србију са Запада због односа са Русијом. Очекује се да ће састанак Путина и Вучића 9. маја бити један од кључних тренутака за будући смјер српско-руских односа, али и јасан сигнал у ком правцу Србија намјерава да води своју спољну политику у све компликованијем међународном контексту.

Подсјетимо, поједини медији су објавили непровјерене информације да је предсједнику Србије наводно забрањено да присуствује догађају у вили Мар-а-Лагу предсједника САД-а Доналда Трампа , те да је Трамп одбио да се састане са њим. Те информације су се појавиле након што је Вучић нагло прекинуо посјету САД-у усљед погоршања здравственог стања.

Секретарка за штампу Бијеле куће Керолајн Ливит демантовала je ове непровјерене информације и рекла да су у питању “лажне вијести“.

Прочитајте ЈОШ:

„ВУЧИЋ ЈЕ ДОБРО!“ – Вучевић оштро осудио позиве на смрт председника: Не призивајте никоме несрећу, може да вам се врати!

 

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

18 thoughts on “Путин ће 9. маја одржати билатералне разговоре са Вучићем

  1. Bez obzira na pritiske koji dolaze sa Zapada i zdravstvenog stanja predsednika Vučića odlazak Vučića u Rusiju ništa neće zaustaviti.

    97

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *