ИН4С

ИН4С портал

Принстон: И у ограниченом нуклеарном рату САД и Русије погинуло би преко 91,5 милион људи (ВИДЕО)

1 min read
Научници који учествују у раду на пројекту америчког Принстонског универзитета "Наука и глобална безбедност" направили су процјену последица вјероватног ограниченог нуклеарног рата између Русије и НАТО
Prinston

Илустрација

Prinston
Илустрација

Научници који учествују у раду на пројекту америчког Принстонског универзитета „Наука и глобална безбедност“ направили су процјену последица вјероватног ограниченог нуклеарног рата између Русије и НАТО.

Све до чега су дошли, дијелом су пренијели на видео који је на YouTube поставио Алекс Глесер, један од руководилаца тог пројекта.

Видео су направили тако што су у своју симулацију раземене нуклеарних удара укључили податке о нуклеарним главама обје стране потенцијалног конфликта и „могуће мете“ сваке појединачне ракете.

Американци су – како се и могло очекивати – пошли од тога да би Русија била та која прва напада, а „јадни НАТО“ узвраћа.

Према укљученом у видео, Русија гађа виталне циљеве на територији Пољске и Њемачке. Са намјером да органичи потенцијале западне војне алијансе у централној и Источној Европи.

А НАТО ракетама са нуклеарним главама гађа руску Калињинградску област која се граничи са Пољском и Литванијом.

Иста група научника је прорачунала да би ова размјена нуклеарних удара већ у првим сатима однијела животе око 91,5 милиона људи на обје стране.

Није, међутим, ни покушала да уверљиво објасни – како би, и зашто, би овај рат остао ограничени. Због чега не би прерастао у тотални, са коришћењем свих потенцијала.

Неки руски војни експерти већ двије-три године прилично отворено говоре да је Москва већ упозорила Вашингтон да ће – дође ли до најгорег – прва мета бити не само главна америчка војна упоришта у Европи него и све што је битно за исход рата на самој територији САД, почев од Пентагона…

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *