IN4S

IN4S portal

Perović o dešavanjima u Kotoru: Politička korupcija, pravno nasilje i hajdučija

1 min read
"Konkretno, ugašeni DPS, zahvaljujući političkoj kombinatorici, korupcionaškom putanjom u toku našeg dosadašnjeg mandata, ničim zasluženo ponovo uzima vlast u Kotoru".
Perović

Dragica Perović, predsjednica DSS-a

Dragica Perović, predsjednica SO Kotor, oglasila se nakon prijema zahtjeva za sazivanje sjednice SO u skladu sa čl. 65 Poslovnika SO Kotor, odnosno u roku kraćem od 10 dana. Istakla je da su neki zahtjevi isprocesuirani preko građanskog biroa, a neki putem medija, kao i da svi oni podjednako zaslužuju njenu pažnju i odgovor.

Ona je naglasila da će sve podnijete zahtjeve sa dužnom pažnjom razmotriti i da će u odnosu na iste postupiti u skladu sa zakonom i poslovnikom, a o čemu će podnosioci, kao i javnost, biti blagovremeno i adekvatno obaviješteni.

„To bi bio moj profesionalni odgovor, a sada kao političar dajem kratku opservaciju na najsvježija dešavanja. U pitanju je klasična politička korupcija i to treba da znaju glavni akteri, kao i kotorska i crnogorska javnost. Nasprosto, treba da se zna da je u Kotoru volšebno došlo do prekompozicije vlasti, mimo izborne volje kotorskih glasača. Konkretno, ugašeni DPS, zahvaljujući političkoj kombinatorici, korupcionaškom putanjom u toku našeg dosadašnjeg mandata, ničim zasluženo ponovo uzima vlast u Kotoru. Ovo zato, jer se na anti DPS predizbornoj kampanji formirala dosadašnja vlast, od koje sada neki konstituenti vrlo otvoreno i očigledno uspostavljaju hibridnu vlast sa DPS-om, pravnim nasiljem i hajdučijom?!

Na kraju da rezimiram da, kao pravnik i političar, u potpunosti podržavam javno saopšteni stav predstavnika liste SNP, odnosno njihova tri odbornika u SO Kotor, podvlačeći da je njihov predlog najbrži i najučinkovitiji za prevazilaženje, a u krajnjem i za rješenje krize kotorske vlasti. Ovo tim prije, jer sam u svojstvu tužene SO Kotor, u svom odgovoru na tužbu zatražila da Upravni sud CG odluči po hitnom postupku, a što je u skladu sa čl. 63, stav 9 Zakona o lokalnoj samoupravi. U suprotnom, svako drugo postupanje i eventualno donošenje bilo kakve druge odluke, bez prethodno donijete odluke institucionalno nadležnog Upravnog suda CG, bilo bi jasno piramidalno bezakonje“, zaključila je predsjednica SO Kotor.

Podjelite tekst putem:

4 thoughts on “Perović o dešavanjima u Kotoru: Politička korupcija, pravno nasilje i hajdučija

  1. Providno od odbornika Srbina. dosta si ti ovima pomogao, a najviše sebi i svom džepu. Sve se zna!A i vidi!

  2. Gospođo Perović o kojoj vi to konbinatorici govorite.Kakvom ste vi konbinatorikom došli na vlast pa vam to nije smetalo.Svako zlo je došlo u Kotor sa gospođom Jonicom,to vama nažalost nije jasno ali će biti jednoga dana i to ubrzo,radi sa vama što hoće, pa tako i ovo njeno današnje saopštenje i predlozi kada je Skupština u pitanju je budalaština.Izgleda da vi još nijeste svjesni da nemate podršku 17 odbornika, sve mi se čini da samo odugovlačite odlazak i vi i on nebi li zakučili bar još po jednu platu koja i nije baš tako mala.Ako si demokrata, i ako jmisliš na frađane kao što se predstavljaš podnesi ostavku i zakaži sjednicu Skupštine i predaj vlast onima koji imaju većinu.Hajdučija je kada hoćeš po svaku cijenu da vladaš a nemaš večinu.

    1. Providno od nazovi opoziconog Srbina – odbornika. Dasta si ti doprinio ovoj družini, a najviše sebi i u korist svog džepa.

  3. Kotorani da ne legalizuju političku prostituciju čiji je ideolog pokojni Darko Pajovic. Svi su izgledi da drps u Baru hrli u opoziciju poslije objelodanjenja kriminala „mickove“ sdp!Ostaje jedino Tivat!?Kada se razvlasti drps i sateliti na primorju i u većini opstina na sjeveru neka „Cetinje,Tuzi i Gusinje“ ostvare regiju milogorije!!!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *