ИН4С

ИН4С портал

Партизан нема права на нови кикс, Бачка стиже у Хумску (понедељак, 18 часова, САСТАВИ)

1 min read

ФК Партизан; фото: Срђан Стевановић/СтарСпорт

Партизан – ОФК Бачка (понедељак, 18 часова)
Стадион Партизана. Судија: Ненад Минаковић. Помоћници: Светозар Живин и Милан Шутуловић.
ПАРТИЗАН: Поповић, Миљковић, Витас, Бањак, Урошевић, Здјелар, Шћекић, Ф. Стевановић, Сума, Асано, Садик.
ОФК БАЧКА: Милојевић, Веселиновић, Клисура, Здравковић, Јовановић, Ескић, Шкорић, Пантић, С. Стојановић, Ђорђевић, Ратковић.

Најтеже су, традиционално, првенствене утакмице после европских (поготово изгубљених), међутим, позиција ОФК Бачке на суперлигашкој табели (16) и место одигравања меча (Хумска) креирају Партизану лак, рутински посао, без обзира на „русвај” узрокован рампом на међународној, останку само на домаћој сцени.

– И да нисмо испали из Европе фокус би нам био на првенству, важно нам је, то је наша база. За мене приоритет – у предвечерје меча са Бачкопаланчанима истиче Александар Станојевић, шеф струке Парног ваљка.

И, апропо евентуалног пружања шансе другим фудбалерима у односу на стартних 11 против Шарлрое, додаје:

– Не бих калкулисао, нисам чак ни стигао да упознам све играче, нисмо имали довољно тренинга… Играће најбољи, најздравији, најспремнији. Немамо луксуз да на минус шест експериментишемо! Биће други период кад ћемо да дамо шансу осталима.

Елиминација од Белгијанаца пред Станојевића, у рубрици „припрема”, акценат ставља на психолошку.

– Тешко је после онаквих утакмица враћати се у нормално стање. Не видим, међутим, разлог да не буде добро – очекујем да сви буду максимално спремни.

Партизан је још пре пута у Валонију имао „гужву” у лекарској ординацији… Дуел са Шарлроом нису до краја издржали Филип СтевановићУрош Витас, због температуре у комбинацији није био Александар Лутовац

– Урошевић се није најбоље осећао, Садик није био сто одсто спреман, замолио је уочи утакмице да не тренира пуном снагом како би могао да игра. Видећемо за Стевановића, вуче повреду дуже време, још пре окршаја с Војводином. Враћају се Лутовац и Витас, остаје још тај последњи тренинг… Важан нам је сваки меч.

У позицији у којој се налазе Бачкопаланчани, а у критичној су зони, гостују Партизану. Београђани јесу фаворити, али и поред тога чета Дејана Рађеновића не излази на мегдан великом ривалу, са белом заставом.

– Великом противнику, покушаћемо да се супротставимо на најбољи могући начин. Црно-бели имају много добрих индивидуалаца. Тражићу од мојих играча, као и обично, да дају све од себе. Никако не би требало сметнути са ума чињеницу да наш противник има много добрих појединаца. Не знамо ни који ће тим мој колега Станојевић да изведе после утакмице квалификација коју су изгубили у продужецима. Ми немамо шта да изгубимо, а они су фаворити. Тражићу од играча дисциплину, резултат ће верујем бити онакав какав заслуже на терену – истакао је Дејан Рађеновић, шеф стручног штаба Бачке.

Семафор деветог кола Супер лиге:
Пролетер (НС) – Нови Пазар 1:0 (Бабић 27. једанаестерац)
Напредак – Металац 1:2 (Милуновић 84 – Антонијевић 18, Врањанин 90+2)
Понедељак:
16,00: Инђија – Војводина
18,30: Партизан – Бачка
Петак:
Вождовац – Раднички (Ниш) 5:0 (Вујновић 7, Путинчанин 18, Милосављевић 27, Пантовић 67, Стојчев 80)
Субота:
Чукарички – Мачва 4:0 (Остојић 35, Кајевић 53, Бирманчевић 73, Ендијaе 90)
Јавор – Златибор 1:1 (Радивојевић 40 – Јањић 11)
ТСЦ – Спартак 3:0 (Бањаћ 11, Лукић 43, Зец 68)
Радник – Рад 4:2 (Макарић 3, Кричак 59, Павлов 69, Даноски 79 – Јовановић 38, Буснић 62)
Младост – Црвена звезда 0:4 (Гаврић 37, Катаи 55, Фалћинели 56, Крајишник 70. аутогол)
Спортски журнал
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *