ИН4С

ИН4С портал

Одбрана генерала Младића предала жалбу: Претресно вијеће гријешило, није усвајало доказе

1 min read
Адвокати траже да се пресуда одбаци или да му се суди поново.
ratko mladić

Ратко Младић

Одбрана генерала Ратка Младића предала је у понедjељак Механизму у Хагу жалбу на првостепену пресуду којом је он проглашен кривим и осуђен на доживотну казну затвора, преноси “Восток”.

У жалби су затражили да се та пресуда одбаци или да му се суди поново. Жалили су се и на драстичну и превелику казну.

Младићева жалба написана је на 280 страна, на колико је Механизам ограничио одбрану. Уз њу је предата и књига ауторитета вантрибуналске праксе од 1.599 страна, у којој су наведени бројни судски примјери који поткрепљују жалбу одбране.

“Восток” наводи да је предата верзија повјерљива, јер се у њој налазе подаци које је раније суд окарактерисао као тајне. Када се Жалбено вијеће усагласи о томе шта ће и даље остати скривено од јавности, редигована верзија жалбе биће објелодањена.

Судије из Претресног вијећа су правиле огромне грешке, нису гледали све доказе, а неке су сагледавали изван контекста.

Гдје год су имали два тумачења неког доказа, узимали су оно које је на штету оптуженог. У тој пресуди је много нетачности и површних закључака, као и процедуралних грешака на штету Младића”, казали су за “Новости” његови адвокати.

Генерал Младић осуђен је 22. новембра прошле године за наводне ратне злочине у БиХ од 1992. до 1995. године.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<