Нови удар на Додика: Затражено хитно формирање предмета у Тужилаштву БиХ
1 min read
Милорад Додик (Фото: РТРС) Републику Српску лидер Срба Милорад Додик води сирурном руком ка њеном јачању и трајном опстанку
У Тужилаштву Босне и Херцеговине затражено је хитно формирање предмета због медијских иступа члана Председништва БиХ Милорада Додика „у којима исказује претње територијалном интегритету и највишим институцијама БиХ“.
Ово је за портал Кликс потврдио тужилац Џермин Пашић који каже да је службеном коресподенцијом затражио формирање предмета. Пашићу су се касније придружили тужиоци Изет Одобашић, Елвира Станојловић и Саша Сарајлић.
“Поштовани, у односу на медијске иступе члана Председништва БиХ Додик Милорада у којима исказује претње територијалном интегритету и највишим институцијама БиХ, на начин у којем се у степену основа сумње испуњавају обележја кривичног дела из Главе XВИ Кривичног закона БиХ, уколико то већ није учињено, иницирам хитно формирање предмета, а све са циљем правовременог деловања Тужилаштва БиХ и кривичноправне заштите интегритета БиХ”, написао је Пашић, преноси Спутњик.
Пашић је навео и како према утврђеној процедури, он сам не може формирати предмет по службеној дужности, али да то требају учинити надлежни тужиоци.
“У испуњавању основне дужности сваког тужиоца у складу са чланом 35. Закона о кривичном поступку БиХ, а како према утврђеној процедури формирање и сигнирање предмета списа нисам у могућности деловати еx официо (односно, сам отворити предмет) позивам на предузимање потребних мера у циљу спровођења истраге, у предмету који ће у складу са Правилником о ТЦМС-у бити додијељен неком од тужилаца Тужилаштва БиХ”, написао је Пашић.
Након овог захтева чека се одобрење од Гордана Тадић, која још увек обављафункцију главне тужитељице.


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


podrska za Dodika
Gospodo iz In4s, ko vam je naredio da udarate minuse na komentare.Da nije Udba usla u vase prostorije.
Mogu balije, da poljube Dodika ispod pupka.
Стидите се ПРЕЗИМЕНА и коријена када образа немате!!!
Baš ste nasekirali Dodika i narod Republiku Srpsku.
Tužioci i sudije sve muslimani.
Gdje su sudije i tužioci Srpskog i Hrvatskog naroda.
KADIJA TE TUŽI KADIJA TI SUDI.
DOKLE ĆE TA SARAJEVSKA Bagra udarati na srpski narod.
Најбоље да га ухватите и да му надувате јаја! Бивши Срби, продане душе, мислим да сте се зајебали.
I ja se pridružujem bratu Miloradu pa sada izvolite naduvajte nam jaja.