Новаков намиг првом месту и Ласлова маестрална недеља

Фото: Принтскрин Спутњик
Новак Ђоковић и даље одмара, баш као и Карлос Алкарас коме се предност на АТП листи све више топи. Српски ас остао је други, али сада је разлика још мања него претходног понедељка. Велики помак остварио је сјајни Ласло Ђере који је ушао у топ 40 тенисера света.
Да је Новак Ђоковић одлучио да игра у Торонту на том Мастерсу би се водила борба за прво место на АТП листи, јер је Карлос Алкарас после турнира у Умагу изгубио нове бодове.
Млади Шпанац није бранио бодове освојене у хрватском граду и изгубио је 150 бодова, па се тако Новак приближио првом месту које ће вероватно имати прилику поново да нападне на УС Опену.
Разлика је сада само 430 бодова, али ће Алкарас моћи да је повећа у Торонту.
Док је Новак одмарао, други српски тенисери били су на терену, а најуспешнији је био Ласло Ђере који је стигао до финала турнира у Хамбургу где је поражен од Саше Зверева.
Упркос поразу Ласло је остварио велики успех, самим тим и велики помак па је тако награда помак од 19 места на АТП листи. Српски тенисер ушао је у топ 40 тенисера света и тренутно је на 38. месту, преноси Спутник.
Остали српски тенисери имали су мале падове, за два места назадовао је Миомир Кецмановић који је 42. рекет света, док је за шест позциија слабије рангиран Душан Лајовић који је сада 66. на листи. За једно место пао је Хамад Међедовић који ће убрзо напредовати са 147. места јер је изборио главни жреб турнира у Кицбилу.