Новак у полуфиналу Рима
1 min read
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у полуфинале турнира из Мастерс 1.000 серије у Риму победом над Кеијем Нишикоријем са 6:3, 3:6, 6:1.
Ђоковић ће у полуфиналу играти са Давидом Ферером, који је добио Давид Гофана у три сета.
Ђоковић поново није био на високом нивоу, али је у трећем сету успео да преломи меч и тако стигне до нове тешке победе у престоници Италије.
Ово је био шести међусобни меч двојице тенисера, а Новак сада води са 4-2. На шљаци су једини пут играли на Ролан Гаросу 2010, када је српски тенисер славио у три сета. Ђоковић је добио и последња два меча, прошле године у Паризу и Лондону, а претходно је поражен на УС опену.
Он је фуриозно стартовао и већ после неколико минута водио са 3:0, па је до краја првог сета уз ситне проблеме одржавао стечену предност.
Почетком другог дела игре Кеи је почео да диже ниво игре – сервис му је у том делу меча функционисао перфектно, а пун самопоуздања нападао је из свих позиција. Новак се неколико пута извлачио, али није могао у шестом гему када га је ривал отерао од линије и направио брејк за 4:2.
Исто као и Ђоковић, и Нишикори је мирно привео сет крају за 1-1. На 2:1 у трећем Београђанин је повратио ритерн, а онда и дочекао грешку Јапанца за брејк. Тада је меч преломљен – Ђоковић је до краја још једном одузео сервис противнику и после нешто мање од два сата игре уписао ново полуфинале.
proći će polufinale a u finalu POBEDA NOLE DELIJO