Пише: др Блажо Злопаша
Шта ли је све Каменелон смислио у свом програму да изводи опструкцију првој Влади изабрана први пут у црногорској истрорији демократским путем. ДПС, странка превазиђене идеологије, никако да схвати да је вољом народа завршила своју деструктивну владавину, наставља опструкцију Владе на свим нивоима, што је у супротности по добру за Црну Гору.
У свом бесчашћу гурнули су црногорске муслимане у Скупштини, на инсистирање да Црна Гора призна геноцид у Сребреници, а та наметнута провокација од стране ДПС, у овом тренутку за црногорско друштво је безначајна, јер има много важијих проблема да решава црногорско друштво, у дубоко подјељеноj и опљачканој држави.
Црногорски муслимани насјели су на подлу провокацију ДПС, јер, и црногорске муслимане треба да интертесује бољи живот и мир, укидање корупције, криминала и пљачкање државе. Ставови једне једне странке о злочину који се десио у једној општини, као сатавови појединаца у Скуптини ЦГ, наравно и писца овог текста нијесу мјеродавани. Поставља се питање шта је шта је са страдањима Срба у Сарајеву, који су у том граду нестали? Са аспекта шарлатанског размишљања могло би се говорити о „опшинском геноциду“, што је са начног гледишта бесмислено. Мјеродавна је истраживачка наука. И предсједник Скупштине и Премијер, као часни и морални људи, насјели су на ову првокацију ДПС, и не би смјели дозволити да се деси раскол у Влади. Зашто? Морали су мало више проучити о појму геноцида, и шта кажу компетентни истраживачи..
У току последњих неколико деценија учесталост употребе и непромишљања примјена ријечи „геноцид“ толико су нарасли, да злочин 20. вијека, за који је првенствено скована ова ријеч, често дјелује „девалвирано!“- то каже Ноам Чомски, амерички филозоф и геополитичар. А како то иде у свијету, јесте само питање међу онима који су подједнако моћни –док јаки раде шта могу, а слаби трпе што морају! Ово је рекао древни антички филозоф Токидид!
А шта каже о Сребреници, Шеих Имран Назар Хусеин, један од највећих исламских теолога данашњице: „ У Сребреници није било геноцида, јер би то значило да је један цио народ (српски) кренуо да уништи други народ (муслимански). То се није догодило, док покушај да се у СБ УН донесе резолуција која би ставила печат на овакво виђење историје, свакако није имао за циљ помирење народа на Балкану, као што су то Британци тумачили. Геноцид је рецимо оно што су, западни Европљани направили када су дошли у Америку и када су Индијанце згазили као бубашвабе!“
Професор Универзитета Пенсилванија, Едвард Херман о догађају у Сребреници каже:“ Једини начин да се докаже истина, да се проблему приђе непристрасно, с циљем да се утврди истина, а не да се стичу политички поени и геополитички циљеви. То је посао за једну независну, мјешовиту комисију, а зашто се таква комисија није основала до данас? Према томе што је данас тачно, не постоји никаква доказана веза између стријељања заробљеника и званичних органа РС и Радована Караџића! Шта је са злочином над српским народом, невиних жртава узроковани распадом Југославије? „Сребренички масакр“ представља највећи тријумф пропаганде у балканским ратовима.
Неке друге тврдње, ноторне лажи, одиграле су своју улогу у балканским сукобима, као што су Рачак и Меркале, српско одбијање да се поништи споразум у Рамбујеу о 250.000 . погинулих Босанаца, и да је циљ стварања Велике Србије, као моторне снаге која је покретала све балкансе ратове, a „сребренички масакр“ остаје недостижан у својој симболичкој моћи. То је симбол српског зла и муслиманског статуса жртве, као и праведности Запада у растурању Југославије, са последицама крвопролића, интервенцијом на више нивоа, укључујући и бомбардовање Југославије и колонијалну окупацију БиХ и Косова…“- тврди професор Унивезитета Пенсилванија. Американац Филип Корвин, највиши цивилни представник У Н на терену БиХ у јуну 1995. године .
Сличну тврдњу износи Јосиф Бодански, директор Специјлне комисије америчког конгреса за тероризам и неконвекционали рат: „ Сви независни форензички докази, указују на број од неколико стотина муслиманских жртава, и то вјероватно у нижим стотинама, а непрестано инсистирање на високом броју муслиманских жртава служи прикривању предходних убистава српских цивила у том граду од стране муслимана“.
Директор института „Симон Византел“, Ефраим Зуроф изјављује:“ Oно што се догодило у Сребрници није геноцида, а разлози зашто се тај злочин назива геноцидом, искључиво су политички. Када је ријеч о некој врсти зависти и љубоморе према геноциду и холокаусту, многи народи покушавају да докажу да се над њим десио. За разлику од Сребренице, Старо сајмиште у Београду, гдје је страдало на десетине хиљада недужних људи, једно је од стратишта гдје се десио геноцид„- прецизирао је овај истакнути истраживач нацистичких злочина. Швјацарски истраживач, Александер Додрин, послије 14. година истраживања о догађањима у Сребреници из 1995. његово истраживање закључује:“Могу да тврдим да у тој енклави није било никаквог геноцида над муслиманима- мит о масакру измислили су Алија Изетбеговић и предсједник САД Били Клинтон. Тврдим да жртве нијесу били „дјеца“, већ одрасли борци, убијени у борбама са војницима РС, а што није геноцид! У борбама јула 1995. за освајање града убијено је 2000, ни тај податак није поуздан, а не 8000, како тврди пропаганда муслиманске машинерије уз подршку западних политичара и медија.
Сви ови истраживачи догађања у Сребреници, потврђују, да је Владимир Лепосавић у Скупштини, на провокације ДПС, казао истину и није негирао злочин у Сребреници.. Као доктор правних наука, био је обавезан, да на осмишљне прокоције каже истину, јер наука лежи на истини, а не на шарлатанству. Лепосавићев став у Скупштини темељи се на напријед наведеним истинама компетентних истраживача. Наведени истраживачи су станци.
Премијер Кривокапић, као Никшићанин, да је дјелимично познавао дјело свога суграђанина Никшићанина, професора правног факултета у Београду, др Милана-Миша Булајића, рођеног на Вилусе, гдје је завршио основну школу, а гимназију у Никшићу, стасавао у Вардарској улици, у потпуности би се сложио са ставом свога министра, ако поштује науку.
Никшићанин Милан Булајић, је доктор међународног права, међународни стручњак за геноцид, аутор бројних књига из те области, човјек чије се мишљење поштује, а ставови прихватају и међународним организацијама и институцијама. Доајен је југословенске дипломатије, докторирао је из међународног парав-историје дипломатије 1953. године, а више од 50. година активно се бавио међународним правом, питањем геноцида-нарочито преко проучавања Јасеновца, који је окарактерисао као систем хрватских усташких логора-геноцидни систем. Био је поротник Међународног суда на суђењу нацистичком злочинцу Ајхману у Израелу, и као представник САНУ, на суђењу злочинци Артуковићу 1988. у Загребу. Тражио је да се Артуковићу суди за геноцид. Предлог је одбијен. Овом монстуозном усташком злочинцу судило се само за убиство једног човјека, др Видића из сремске Митровице . Врхунац фарсе, срама и цинизма! Милан Булајић, био је оснивач и директор Музеја геноцида. Иницирао је оптужбу и естардицију и суђење злоћинцу Динку Шакићу, комаданту Јасеновца. У богатству научних радова, објавио је четворотомно дјело,“Улуга Ватикана у НДХ“и „Жртве Јасеновца и усташких логора“. У Сребреници није било геноцида, доказује овај научник свјетске репутације! Довољна је чињеница, да је Војска РС без иједног инцидента депортовала преко 2.500 муслимана из Себренице у муслиманску Тузлу. Да је било масакра, да је било геноцида, прво би њих убили!
А шта је смишљена пропаганда и хашки Трибунал потвђује следећи догађај. У оптужници Трибунала, против часног Жабљачанина, генерала ЈНА Веселина Шљиванчанина, постајао је списак 30. људи које је он „лично убио“ на Овчари. Име, презиме, дан, мјесец, година и мјесто рођења, „убијених“, су тачни, узети из матичних књига. „Дан смрти“ на Овчари, које „лично поубијао“ овај официр ЈНА. Међутим, др Милан Булајић, упорним истраживањем је утвдио, да су сви „убијени“ од стране Шљиванчанина поумирали, а не зна се од каквих болести, између 1970 и 1989!?
Захваљујући истраживању Никшићанина, Милана Булајића, истина је оборила лажну монтитирану оптужницу, а са таквим оптужницама, изицане се многе пресуде Србима, чак и доживотне робије! Истина за коју се изборио доктор правних наука Милан Булаћ, Жабљачанина, Веселина Шљиванчанина, симбола части и патриотизма дочекала је слобода!
Кад је у питању рат и крвопролиће у БиХ, треба да знају не саамо црногорски муслимани, него и мало шире, да је утемељитељ Алија Изетбеговић, што потрвђује његова историјска изјава: „ Ако треба да остварим свој политички циљ, жртвоваћу мир!“ Како је у овом циљу исламског фундаменталисте, због чега прије много година, него што ће се десио крвави распад Југославије, ухапшен у мом Никшићу, гдје се скривао као правни референнт у грађевинском предузећу „Црна Гора, учествовао и предсјеник САД Били Клинтон, поставља се питање; како се то под хитно уреди меморијално гробље у енклави једне мале општине, а по 3000. убијених и 500. несталих Срба у Сарајеву, се гази без надгробних спомениука!? Колико би, и како би, по уледу на Сребрењницу изгледало гробље америчког геноцида, над Индијанцима, и злочина у Кореји и Вијетнаму, и злочина гдје су у једној секунди сапљивани стотине хиљда живих људи у Хрошими и Нагасакију?
На крају, текст шаље неколико порука. Истина је непроцјењива вриједност и њој треба посветити читав живот. Оставимо да о Сребреници донесу суд научна истраживања. Зар није логична претпоставка, посматрајићи оптужницу Трибунала поротив Веселина Шљиванчанина, да испод многих бијелих стубова у Сребреници не постоји људско тјело!? Да је ДПС остао на власти, хапсили би онога ко би изговорио да у Сребреници није истина то што није у интересу бившег режима.
А када је у питању неспоразум премијера Здравка Кривокапића и мистра Владимира Лепосавића, за Премијера важи латинска мудрост „Errare humanum est!“ Референце министра Владимира Лепосавића су толико валидне, да мало која влада у Региону има министра са таквим референцама и знањем из домена правних наука, који је на провокације ДПС-а, преко црногорских муслимана, одговорио истином, обавезује Премијера да свом министру пружи руку за наставак сарадње, неопходна у овом тренутку, гдје бивша власт врши опструкције, супротне демократским принципима. У супртном, раскол у Влади манифестовао би се са несагледивим последицама.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:
Др. Злопаша данас, као и увијек до сада, заступа храбро и отворено оно што искрено мисли! Он зна да су се у нашој Црној Гори десиле промјене које се дешавај сада – за сва времена која су пртед нама! Он припрема своје текстове и редовно их објављује, а да му рука никада не задрхти! Тачно зна ко су нам противници, зна да своје ријечи одмјери и поткријепи истинитим примјерима из наше најновије историје! Он је свестан свега онога што је иза нас ових 30 година прохујало – као ружан сан! А свјестан је и наше људске и српске неслоге-међу браћом! Међу браћом – него шта? Професор Кривикапић ради све оно што МОРА и што своме роду искрено жели, али му фали „Милова школа покварењаштва“кују је тај добро изучио! Више тај зна о хохштаплерају и подвалама људским – него сви остали заједно да се удруже! Због тога морамо дати подршку новој влади која је у мојим очима крхка, али ВЕЛИКА и величанствена у својој борби за боље сутра свих грађана Црне Горе! Сви зајено подржимо те дивне људе да се усправимо једанпут за вазда, наша Црна Гора је најзад прогледала! Докторе Злопаша – само напријед, честитам на храбрости – Истина је свијетла као данашње сунце слободе и правде! УПАМЕТ СЕ МОЈИ ЦРНОГОРЦИ!
Mislim da ti je ovo jedan od najboljih tekstova i predstavlja ozbiljnu analizu zasnovanu na obilju činjenica i relevantnih mišljenja svjetskih autoriteta. Posebno si dobro istakao namjere DPS-a, iz kojih se vidi koliko im je stalo do države, dobra naroda i konačno do mira u Crnoj Gori.
Tekst ću proslijediti i mojim prijateljima i siguran sam da će se oduševiti, ukoliko ga već nijesu od nekog drugog dobili. Poz.
Мило 30 година влада на манипулацијама и продубљивању подјела. Поделио је народ у Црној Гори, па је манипулацијом са Сребреницом хтео да Србима наметне кривицу. Неморалан приступ ДПС-а егозодусу Срба из Сарајева,прикривају се жртве цивила режима Алије Изетбеговића-.Прећуткују се злочини над Србима у Сарајеву о чуму су писали италијански листови „Република“ и „Коријере дела сера“ и аустријски „стандард“. Постоје документи гдје су српски цивили хапшени, мучени и на најзерскији начин убијени.Постоји документација који неки Мушан Топаловић Цацо био одговоран за убиство 3.000 Срба. Тог злочинца Алија Изетвеговић пропгласио је за хероја! Бесчашће Милових ДЕС-оваца бешчашће их је потуно ослепило. Хвала аутору овог текста што документовано показује манипулације Миловог режима! Овакви текстови су неопходни у времену кад доминирају лажи.
Текст написан лепим јасним стило. Много ми се допада када неко трага за истином, јер живимо у свету лажи! Честитам!
Tekst napisan u pravi trenutak i ukazuje na istinu. Dokle manipulisanje sa drugim žrtvama, a a o srpskim ako da se nisu dogodile!? Uvod u krvavi raspad Jugoslavije učinila je Slovenija.Trojka Milan Kučan, France Bučar i Alojz Peterle koja je uvela napad Slovenije na JNA, odnosno srpskim regrutima koji su bili na otsluženje vojnog roka, zločinom pucnjem u potiljak! Zbog političke pozadine i dalje se prećutkuje broj žrtava krvavog slovenačkog otcepljenja od Jugoslavije nasilnim terorizmom. Niko do sada nije preuzeo odgovornost da zvcanično saopšti koliko je u sloveniiji teritorijalna odbrana uništila ljudskih života u slovenačkom „malom prljavom ratu“ Iz toga razloga ovakvi tekstovi su potrebni da ukazuje opasnost da u duboko podjeljenoj Crnoj Gori ne dođe do krvavih sukoba!
Kолико је овај текст значајан и беспрекоран допуњује га ШЕИК Имран Назар Хосеин, како наведе у одговору читалац текста „Геноцид у Сребрениции и да свијећом тражишнећеш нећеш наћи“.
Укуцати погледати и размислити-
http://www.youtube.com/watch?v=Te_GwNFKviU
Ukucati na GOOGLE, pogledati, razmisliti i komentar napisati.
Овај текст требао би и премијер Кривокапић да прочита и да погледа Шта Шеик Имран Хзар Хосеин каже о „геноциду“ у Сребреници, видјеће да министар Владимир Лепосавић каљзао истину, а да премијер Здравко Кривокапић не зна шта чини?
Sjajn tekst. Dovoljno Krivokapiuću da pročita šta mu valja činiti kada je napao svog ministra prvde i Premijer se nepromišljeno zaletio da smijeni ministra čije su referenmce izuzetne. Da li treba ministra Vladimira Leposavića da smijeni uz pomoć onog Konjevića, one Stankovićke što manita u Skupštini i galamdžija neoskojevaca DPS-a koji vrijeđaju ubijene mladiće u Dobrovoqačkoj ulici i Tuzli! Dobro autor teksta naglašava da ispod onih bijelih stubova nema ljudskih tijela i kakvo bi i koliko bilo grobqe američkih žrtava, jer amerika nikada nije vodila oslobodilaćke, iskqučivo agresivne ratove! Bravo za pisca teksta!
Свака част аутору за овај текст, прецизно, тачно, конкретно и убједљиво. Штета што нема више оваквих текстова.
milojko pogledaj na Youtube prvi cas istinite istorije i cinjenica Šeik Imran Nazar Hosein objasnjava jednoj bosanki kako su turci i danasnji muslimani na Balkanu izvrsili genocid nad srbima
https://www.youtube.com/watch?v=Te_GwNFKviU