ИН4С

ИН4С портал

Мандић: Историја ће памтити Булатовића, Милошевића, Караџића, а не црногорске издајнике

1 min read
Андрија Мандић, посланик и један од лидера Демократског фронта на данашњој деветој посебној сједници Скупштине Црне Горе питао је премијера Душка Марковића, ко је из врха власти забранио да Момир Булатовић буде сахрањен уз највеће државне и војне почасти.

Андрија Мандић, архива

Андрија Мандић, посланик и један од лидера Демократског фронта на данашњој деветој посебној сједници Скупштине Црне Горе питао је премијера Душка Марковића, ко је из врха власти забранио да Момир Булатовић буде сахрањен уз највеће државне и војне почасти.

„Момир Булатовић је био први предсједник Црне Горе изабран непосредно од стране грађана и предсједник Владе СРЈ, који је објавио почетак одбранбеног рата против НАТО пакта 1999. године. Момир је био предсједник Црне Горе два пута, био је и трећи пут само што су ти избори покрадени“, рекао је Мандић и подсјетио:

„Познато је да се Црна Гора са државним почастима опростила од особа који су неупоредимо мање то заслужили од Момира Булатовића и зато тражим да саопштине имена оних људи из државне власти који су директно стопирали давање дужних почасти једној од највећих личности у нашој историји, а како би за њихову страмоту знала сва Црна Гора“.

Маднић је нагласио да је Булатовић био вансеријског кова и понашања, који је рехабилитовао голоотачке жртве и да се добије Трг голоотачких жртава, вратио посмртне остатке династије Петровића краља Николе и краљице Милене и омогућио да се достојно сахране војници југословенске војске у отаџбини у Грбљу и Грахову.

„Говорио је да сте незнавени, али да сте нам најближи. Он је до задњег даха покушавао и радио на помирење Црне Горе“, нагласио је Мандић и одао признање предсједнику Парламентра Ивану Брајевићу који је дошао на комеморативну сједницу у Српској кући.

„Неко је постојао господар јер му је то дао стрику, а неко јер је поубијао неке друге људе, а Булатовић је први у црногорској историји изабрани предсједник од народа“, нагласио је Мандић и додао:

Проћиће вријеме и ово ће се гледати са неке дистанце, а ја сам сигуран да за педесетак година, историја се неће сјећати ни вас ни нас, али ће се сјећати Момира Булатовића, Слободана Милошевића и Радована Караџића, који су сви са ових простора, а који су се први супроставили 90-тих година тој великој такозваној идеји „Новог свјетског поретка“, када је и велика моћна Русија била на кољенима.

Мандић је нагласио да су се многи су се приклонили газдама „Новог свјетског поретка“, али у некој малој земљи, у неком малом српском народу први отпор глобализму и први отпор том свјетском поретку дали су Милошевић, Булатовић и Караџић и то ће се проучавати у Европи која ових дана се враћа себи и тражи путеве отпора ка глобализму.

Историја ће памтини оне који су попут Карађорђа, а ове лихваре и трговце који су увијек наглашава Мандић имали „рационални избор“, историја их не памти.

„Тако ће и црногорске издајнике из 1997. године који су се опредијелили да од Црне Горе направе нешто што нема везе са традиционалном Црном Гором, наша национална историја неће памтити, осим као неку стрампутицу као што памти оног несрећног Секулу Дрљевића“, поручио је Мандић.

 

 

 

 

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

5 thoughts on “Мандић: Историја ће памтити Булатовића, Милошевића, Караџића, а не црногорске издајнике

  1. И данс сам кадар на страшном мјесту постајати стићи и утећи.СВЕ СИ рекао истину Мандићу.СРпска земља била и остала Црна Гора.ДА ишта знају бандити ДПС ону изјаву премијера Марковића гдје је јавно признао д а је 80 % народа било против признања КОсова па је он и тим Мила шиптара имао визију и признао Косово у име 20 % оних што су уништили моју српску земљу ћутали би.ЈА лично сам спреман да се овим бандитима најебем мајке лоповске,а има их као печурки после кише који мисле као ЈА.ЗАТО бандо сатрапа ,лопова и олоши из ДПС можете још мало да се замајавате.НАРАВНО на НАТО бандите не рачунајте.Они су само ту д апосматрају ваш суноврат.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *