ИН4С

ИН4С портал

Лаковић: Без преседана експлицитна подршка Абазовићу од европосланика у борби против криминала

„Исказујемо захвалност посланицима Европском парламента (ЕП) што потврђују напоре Кабинета потпредсједника Владе у борби против организованог криминала“, саопштио је савјетник потпредсједника Владе Црне Горе за националну безбједност Миодраг Лаковић.

Предсједник владе, Дритан Абазовић

„Исказујемо захвалност посланицима Европском парламента (ЕП) што потврђују напоре Кабинета потпредсједника Владе у борби против организованог криминала“, саопштио је савјетник потпредсједника Владе Црне Горе за националну безбједност Миодраг Лаковић поводом усвојене Резолуције извјестиоца за Црну Гору у Европском парламенту, Тонина Пицуле.

Осврћући се на Резолуцију у Европском парламенту, која је усвојена са 518 гласова за, 97 против и 77 уздржаних, Лаковић је навео да је без преседана чињеница да ЕП експлицитно подржи напоре једног члана Владе у борби против организованог криминала и јасно осуди пријетње смрћу које су му раније упућене.

Лаковић

Пријатно нас је изнадила тачка Резолуције о Црној Гори која похваљује напоре потпредсједника Владе у хапшењу чланова организованих криминалних група. Иако Резолуција садржи и многе изразе забринутости, углавном због наслијеђених проблема, ово представља велики успјех, сатисфакцију и подстрек за озбиљна питања која треба да се отворе у наредном периоду, а која се тичу владавине права“, нагласио је Лаковић.

Подсјећамо, потпредсједник Абазовић добио је отворене похвале Европског парламента због заслуга у недавном хапшењу чланова организованих криминалних група.

Истовремено, европосланици су у усвојеној Резолуцији оштро осудили пријетње смрћу упућене њему и позвали на заштиту свих службеника који се баве против корупције и организованог криминала, упркос ризику за властити живот и изражавају солидарност са њима.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *