ИН4С

ИН4С портал

Калуђеровић писао са Кашћеланом: Ми смо га спремали за затвор, ја чистио пушку, да је нисам онако прскао – пао би

1 min read

Цетињанин Ненад Нено Калуђеровић препричавао је својевремено Которанину Слободану Кашћелану да би убица Далибора Ђурића заглавио на робији да он није добро очистио пушку након злочина, преносе „Вијести“.

Њих двојица имају интензивну комуникацију на Скају, а Калуђеровић је, како пишу, често преузимао улогу чистача послије криминалних акција „кавачког клана“.

Он убицу тада затвореног Ђурића ословљава са Сват, а са једним од вођа „кавачког клана“ о томе је комуницирао 20. јануара 2021. године.

Из њиховог дописивања произилази да Ђурића називају “Геро ћопави”, али и да је иста особа која је извршила то убиство ликвидирала и једног од Ђуричковића.

Тог дана Цетињанин пита Которанина “ко је Пошта” и је ли он долазио са Кашћеланом и Радојем Звицером код њега у планину да пуцају…

Калуђеровић у комуникацији са Кашћеланом, Звицера назива Муња.

“Који Пошта”, пита га Кашћелан, послије чега Цетињанин објашњава.

“Маринко Рајковић, Пишта…”.

Которанин му пише да Пишта није долазио са њима, јер је то “клошар”…

“Нисам знао ко је онај што је вјежбао”, објашњава Цетињанин, послије чега му Кашћелан честита славу и пита да ли стварно не зна ко је вјежбао.

Калуђеровић се захваљује, констатује да је и Звицеру слава, а пита Кашћелана је ли и Милану Вујотићу.

Од Которанина добија одговор да је “само Муњи” слава, а и питање зна ли ко је вјежбао на планини и кога је тај убио.

“Па знаш ли кога је онај убио што је вјежбао у планину. Он је убио Гера ћопавог и Ђуричковића”, објашњава му Кашћелан.

Калуђеровић га подсјећа да не мисли на тог убицу, већ на другог.

“Ма не Сват брате, нисте ви са њим долазили, он је долазио са Италијаном. Него ти и Муња кад сте били. За Свата знам, па ми смо га спремали за затвор, ја чистио пушку, да је нисам онако прскао – пао би”, написао је Калуђеровић.

Кашћелан се тада присјећа и другог који је вјежбао на планини:

“А да то је Шиље, један четвртан из Ниша. Њега смо доводили горе”.

“Тога нисам знао”, констатује Калуђеровић.

КО ЈЕ КАЛУЂЕРОВИЋ

Калуђеровић је од априла 2023. године недоступан црногорским истражитељима, који трагају за њим због сумње да је дио криминалне групе одговорне за двоструко убиство у Спужу, 14. октобра 2020. године.

Ту тридесетједночлану криминалну групу коју је, према тврдњама специјалних тужилаца окупио шеф кавчана Радоје Звицер, терете да су починили кривично дјело стварање криминалне организације и тешко убиство у саизвршилаштву на штету шкаљарца Дамира Хоџића и његовог зета Адиса Спахића, који није имао криминални досије.

Тужиоци тврде да су чланови те криминалне организације постали Вујотић, Кашћелан, Калуђеровић, Вељко Беливук, Марко Миљковић, Стеван Краљевић, Владимир Вучковић, Ратко Живковић, Небојша Јанковић, Дарко Прелевић, Дарко Перовић, Марко Килибарда, Александар Пауновић, Милан Кнежевић, Александар Драгићевић, Зоран Кажић, Александар Љумовић, Радоје Живковић, Драган Кнежевић, Благоје Гашић, Дејан Гашић, Никша Перовић, Милош Радоњић, Петар Ђуровић, Раде Гаровић, Мерсудин Чалаковић, Никола Спасојевић, Радован Мујовић, Борко Бешовић и Бојан Бешовић.

Оптужницом је представљено да је Звицер крајем јула 2020. године наредио отмицу Хоџића јер је сматрао да је као један од блиских сарадника претходно убијеног Алана Кожара, знао гдје је овај скривао новац и дрогу.

У оптужници су наведене улоге свих у том злочину, а из тужилачких списа произилази да је Калуђеровић преко тада криптоване Скај апликације савјетовао Кашћелана да се тијела убијених Хоџића и Спахића “спале аутомобилским гумама и ради уклањања биолошких трагова сипају киселина и димер у унутрашњост њиховог возила, којим су дошли на наводни састанак и којим возилом су њихова крвава тијела превезена након убиства…”

“Сви јаки савезници морају бити кажњени, да другима наум не падне да нам се супротставе”, учио је Калуђеровић у јесен 2020. године шефа „кавачког клана“, док су набрајали кога све из њима супротстављеног „шкаљарског клана“ треба да ликвидирају.

Ту поруку послао му је шест дана након ликвидације Хоџића и Спахића, али и исто толико пошто су заробила једног од вођа шкаљарске злочиначке организације Мила Радуловића, званог Капетан и Генерал.

Вијести су објавиле више транскрипата Калуђеровићевих разговора са Звицером, а њих двојица су у паузама планирања убистава, давања инструкција за уништавање лешева шкаљараца, уклањања доказа о сопственим злочинима, планирали набавку полицијских униформи како би “спремни дочекали Србе” који су, пише на Скају, најављивали долазак у пријестоницу уочи локалних избора заказаних за крај те 2021. године.

УБИСТВА

Которанин Далибор Ђурић је 22. септембра 2016. године хицем из снајпера погођен док се налазио на редовној шетњи у затворском кругу Полуотвореног одјељења КПД Подгорица.

Рањен је у предјелу груди, хитно је транспортован у Ургентни блок Клиничког центра, гдје су љекари безуспјешно покушали реанимацију, након чега су констатовали смрт.

Црногорски истражитељи још нису расвијетлили то убиство.

Будванин Горан Ђуричковић убијен је 27. октобра 2015. године, око 20 часова у Будви, на шеталишту испред локала “The Old Fishermans Pub”.

Због те ликвидације суди се Срђану Поповићу из Бањалуке. Он је првобитно, у одсуству, осуђен на 15 година затвора.

Радомир Ђуричковић ликвидиран је 10. октобра 2016. на Цетињу.

За то убиство пред подгоричким Вишим судом одговарају Подгоричанин Марио Милошевић и Цетињани Вукан Вујачић и Игор Машановића.

Њих тројицу терете да су тада довели у опасност живот Милорада Радуловића. Милошевић је, према наводима оптужнице, означен као директни извршилац убиства.

Ђурић и оба Ђуричковића били су означени као високопозиционирани припадници „шкаљарског клана“.

Борба

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Privacy Policy