IN4S

IN4S portal

Joković: Greška je bilo glasanje za ovu Vladu o čijim ministrima ništa nismo znali!

1 min read

Vladimir Joković

Predsjednik Socijalističke narodne partije (SNP) Vladimir Joković ocijenio je da je velika greška što su glasali za ovakvu Vladu kad nijesu znali nijednog ministra, a slabo i premijera.

On je, komentarišući najnovije poteze premijera Zdravka Krivokapića i razrješenja unutar Vlade, kazao da je to posljedica te greške.

Sad se pokazuje kakva je Vlada i ovoj Vladi ne treba nikakav drugi protivnik nego ona sama. Ja sam rekao da je ovo najnesposobniji premijer i jeste čim je doveo do ovakve situacije sa Vladom, pa se sad najavljuju smjene nekih ministara i negdje to kod svakog ozbiljnog čovjeka izaziva jednu dozu gorčine i odgovornosti naše. Bila je velika greška, sistemska greška kad smo glasali za ovakvu Vladu kad nijesmo znali nijednog ministra, a bogami slabo i premijera”, rekao je Joković nakon sjednice Glavnog odbora partije.

On je ocijenio da bi bio uspjeh kad bi neko mogao propratiti poteze premijera, posebno ovih dana.

Čuo sam da je premijer preuzeo dužnost ministra pravde, a koliko znam, po zakonu i Ustavu ministar pravde može biti samo pravnik. Premijer nije pravnik i to negdje pokazuje te dječje igrice sitnih revanšizama onih koji bi trebalo da budu najozbiljni i koji bi svojom ozbiljnošću i svojim primjerom trebalo da pokažu svakom građaninu šta je dostojanstvo, šta je odgovoran odnos prema funkciji. Ne bi bilo ništa odgovornije nego da je premijer, kada je prvi put DF rekao da ga ne podržava, došao u parlament i rekao: ‘Da li ja imam povjerenje ili ne, glasajte. Ako imam nastavljam’. A ne ovako potpredsjednik Vlade traži glasanje o povjerenju Vladi, premijer traži smjenu potpredsjednika, smjenjuju se ministri, traži se skraćanje mandata Skupštine, a do prije 15-ak dana svi su govorili ovo je najbolja Vlada u istoriji crne Gore”, kazao je Joković, prenijela je Borba.

Podjelite tekst putem:

13 thoughts on “Joković: Greška je bilo glasanje za ovu Vladu o čijim ministrima ništa nismo znali!

  1. Mislili smo da i tebe znamo, ponizio si snp nisi mogao bolje, Judo! Puna podrška svim ministrima što su okrenuli leđa Dritku!

  2. Ovo je kaze najgora vlada u istoriji CG. Znaci sve dps vlade tokom 20, 30 godina bile su bolje od ove. Bravo, ne moze ovu nebulozu bas svako da izgovori.
    Niska inteligencija sa primitivnom pohlepom i nedostatkom elementarnog obrazovanja, karakterise tebe i tvoje blisko okruzenje. Lalosevic, Ivanovic, Scekic…

  3. Nijesi ti rekao da je Krivikapić najnesposobniji premijer već si izrekao rečenicu za koju ćeš kad tad odgovarati pred nama koji se borimo trideset i više godina protiv fiktatorske vlasti Mila Đukanovića. Rekao si, i neka te je sramota, da je Krivokapić najgori premijer od postanka Crne Gore. Sramnu si izjavu dao. Kakav hod da je Krivokapić ne može biti gori od Mila i Duška Markovića. Ali za tebe izgleda može.

  4. Pa ćeš u Vladu kojoj podršku čine ljudi isključeni iz Pravoslavlja i za koje znamo da su političko krilo Mafije.

    Šta bez parafrazirati onu skupštinsku:

    Bravo Jokoviću

    14
  5. Jokoviću muči. Svrstao si se u red izdajnika sa Pajevićem, Abazivićem, s DPS lopovima i ne progovaraj.

    12
  6. Bravo genije. Pa ćeš da je ispraviš sa onim ko je uslovio takvu vladu. Neko je ovdje pravi lud.

    16
    2
  7. Greška je bila, i to velika, što smo mi vas glasali, ali ste se uvalili na listu zajedno sa DF-om, tako da ste nam se nametnuli i vi i oni. E nećete više kunem vam se Bogom ni vi ni DF. Veliki Njegoš. ,,Ne bojim se od vražjega kota, neka ga je ko na gori lista no se bojim od zla domaćega“!

    33
    2
  8. Najveca “ greska“ si ti,ogromno neprijatno iznenadjenje,uoci izbora si bio glas razuma pozivajuci na jedinstvo opozicije,ali sad si upravo ti doveo partiju ispod cenzusa,sa svojim paktom sa Dritanom i napustanjem ZBCG.

    47
    1

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *