Јапан не заборавља свог фудбалског цара – 60.000 навијача се поклонило Пиксију

фото: Танјуг/ Тара Радовановић
Неизбрисив траг оставио је Драган Стојковић Пикси у Јапану где је бранио боје Нагоје. као и грач и као тренер.
Чак 60.000 навијача поздравило је српског селектора, који се вратио “кући” и испратио је меч свог Грампуса против Албирекс Нигате који је завршен победом домаћина резултатом 2:0.
Пикси је у Марсеја давне 1994. године прешао у Нагоју за коју је играо пуних седам голова уписао је преко 200 мечева и постигао је преко 50 голова, преноси Спутњик.
Његови потези, дриблинзи, голови за ТВ шпице и дан данас се припричавају у Јапану где је као играч стекао статус фудбалског цара и постао је предмет обожавања и дивљења.
Због тога и не чуди што је Пикси добио овације стадиона након што се по завршетку меча Нагоје и Албирекс Нигате спустио на травнати тепих.
Тојота стадион и 60.000 навијача тада су се поклонили фудбалском цару који је с Нагојом освојио два трофеја у Купу Јапана.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

