Галијашевић: Бјекство уз помоћ великобошњачких судија и дебевеца

Џевад Галијашевић
Галијашевић је рекао да је Махмуљин према Закону о извршењу кривичних санкција из суднице истог тренутка морао бити послат на издржавање судске казне.
„Не говоримо о мјерама ограничења везаних за путовања које је требало да суд изрекне, већ о томе да свако лице које је осуђено на пет година затвора мора одмах бити упућено на издржавање затворске казне“, рекао је Срни Галијашевић.
Он сматра да је Махмуљинова стратегија прилично јасна, а то је боравак у Турској до момента када ће Уставни суд, за који Галијашевић каже да је Суд СДА, а не БиХ, одлучити о његовој апелацији.
„Познати су ти политички односи у суду који су пробошњачки, а знамо да га контролише СДА. Да би себи купио вријеме, он мора у Турској провести најмање три године када би отприлике његов предмет био разматран као апелација на Уставном суду“, истакао је Галијашевић.
Он је навео да је јасно да је Махмуљин побјегао, те да неко треба одговарати због тога што он није одмах упућен на издржавање казне, као и због тога што му је омогућен прелазак границе.
Ово бјекство је, према оцјени Галијашевића, исмијавање и ругање жртвама, као и још један примјер односа правосуђа према жртвама злочина које су починили Изетбеговићеви припадници такозване Армије БиХ.
Галијашевић је упитао и међународне представнике у БиХ да ли је у реду да личност која је правоснажно осуђена за бруталне ратне злочине, за команду над муџахединима и терористима и ритуална одсијецања глава већа и масовнија него у Сирији, буде почасни грађанин Зенице.
Махмуљин је другостепеном пресудом Суда БиХ крајем априла ове године правоснажно осуђен на осам година затвора због злочина почињених 1995. године, када као командант није спријечио злочине припадника одреда „Ел муџахедин“ над заробљеним војницима Војске Републике Српске, цивилима те припадницима санитетског особља на подручју Возуће и Завидовића.


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

