Драган Маровић одбио понуду тужилаштва, тврди да није крив
1 min read
Брат високог функционера ДПС-а Светозара Маровића, Драган Маровић иначе бивши секретар за урбанизам општине Будва, одбио је јуче понуду Специјалног тужилаштва да потпише споразум о кривици, објавиле су Дневне Новине.
Специјално тужилаштво понудило је Маровићу да потпише споразум о кривици за предмете по којима се терети да је нанео више милионску штету буџету општине Будва, и то за случајеве Ти-Кју Плаза и платоа на плажи Јаз, као и за афере „Копирајт“, „Пропертис инвестмент“, „Булевар“, „Крапина“ и „Отпадне воде“.
Понуду тужилаштва, односно потписивање споразума, Маровић је одбио јер се не осјећа кривим, пишу Дневне новине, за било који наведени предмет, тако да нема шта ни да призна.
Он је Специјалном тужиоцу поновио да није члан било какве криминалне организације и да није радио ништа што је у супротности са Законом, напомињући да као секретар Секретаријата за урбанизам и комуналне послове није ни могао доносити одлуке о спорним инвестицијама.
Иначе, Маровић је ухапшен 13. августа прошле године, због сумње да је учествовао у сумњивим пословима изградње тржног центра Ти- Куј Плаза и платоа на плажи Јаз. Након истека од шест мјесеци притвора у истражном затвору, Маровић је пуштен, али на излазу из затвора су га сачекали инспектори Одсјека за сузбијање организованог криминала, који су га опет ухапсили по налогу специјалног тужиоца Саше Чађеновића који га сумњичи да је, са братом Светозаром Маровићем и још десетак Будвана, оштетио буџет Будве за неколико десетина милиона еура у случајевима у обједињеном предмету за афере „Копирајт“, „Пропертис инвестмент“, „Булевар“, „Крапина“ и „Отпадне воде“.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

