ИН4С

ИН4С портал

Дјечаку путем Вибера стигао цјеновник кокаина

Фото: PA Media

Много је дјеце и родитеља претходних дана добило неуобичајену поруку, у којој се нуди бијели прах за одређени износ. ТВЦГ обратили су се забринути родитељи. Из полиције нису добили званичну потврду шта су предузели након више пријава које су добили, али у току дана страница с понудом за опојне супстанце је била угашена, иако је око поднева била доступна.

Овај дванаестогодишњак, један је од многих којем је коришћење телефона уобичајени дио свакодневице. Ипак, јуче је преко вајбера добио поруку која није обична. Уз анимирану фотографију био је цјеновник дроге.

“Мислио сам да је нека шала. Писало је колико кошта пола грама, а колико двадесет и пет грама. Нијесам знао шта да радим. Ту је било контакт и страница на којој се могло поручити. Рекао сам родитељима и одмах сам знао о чему се ради. Не знам одакле је мој број телефона и не знам зашто су то мени слали”, рекао је он.

Из удружења Родитељи поручују да још није познато да ли је сајт из поруке лажан, али да чекају информације. До тада је, кажу, важно да едукујемо дјецу и стално провјерамо.

“У овом конкретном случају изузетно је важно, јер ово јесу и родитељи примијетили, јесте стигли на изузетно велики број адреса, односно као Вибер порука се појавила, да се разговара са дјецом, да се поразговара са њима на начин да видимо да ли им је тако нешто стигло, и ако јесте, наравно да им се укаже на то да такве бројеве треба да блокирају, да су то опасни садржаји, да не иду и не посећују такве сајтове, небитно да ли су они лажни или нису”, рекла је Кристина Михаиловић из НВУ Родитељи.

Дјечак с почетка приче није хтио да ризикује и отвара понуђену страницу.

“Мислио сам да може бити или неки вирус. А и свакако нијесам хтио да улазим. Одмах сам блокирао тај број”, додао је он.

Да је добро поступио, поручују и из удружења Родитељи. Вјерују да су и остали били свјесни опасности. Зато још једном указују на изазове савременог родитељства.

“И због тога је негдје важно да схватимо колико су овакви садржаји доступни, између осталог и нашој дјеци, и колико је наша обавеза и као родитеља, али и као оних који су дужни да се баве њиховом безбједношћу и они који раде са њима да радимо на њиховој освешћености”, додала је Михаиловић.

РТЦГ

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<