IN4S

IN4S portal

Čudo u Valensiji!

Košarkaši Crvene zvezde kao gosti su pobedili Valensiju u utakmici 12. kola Evrolige - 86:82. Srpskom šampionu je to treći uzastopni trijumf u elitnom takmičenju. Sada ima skor 5-7, čime se vratio u borbu za plasman među osam najboljih. Valensija je ostala na dnu sa tri pobede i osam poraza.

Košarkaši Crvene zvezde kao gosti su pobedili Valensiju u utakmici 12. kola Evrolige – 86:82. Srpskom šampionu je to treći uzastopni trijumf u elitnom takmičenju. Sada ima skor 5-7, čime se vratio u borbu za plasman među osam najboljih.
Valensija je ostala na dnu sa tri pobede i osam poraza.

Izabranici trenera Dušana Alimpijevića načinili su spektakularan preokret u Španiji. U 34. minutu gubili su 59:72, a onda su uspeli da spreče rivala da im da koš narednih sedam i po minuta! U tom periodu napravili su seriju 17:0! Tada je na semaforu stajalo 72:76. Ušlo se u dramatičnu završnicu.

Na 66 sekundi pre kraja San Emeterio je pogodio trojku i vratio Valensiju u vođstvo – 77:76. Međutim, crveno-beli su u nastavku ponovo odigrali sjajnu odbranu, Ročesti je pogodio flouter, a Feldin šest vezanih slobodnih bacanja za konačni trijumf.

Sledeće nedelje evroligaši imaju dupli program – Zvezda u utorak gostuje Fenerbahčeu, a u četvrtak dočekuje Panatinaikos. U međuvremenu ide u Bar na megdan Mornaru u ABA ligi.

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Čudo u Valensiji!

1. Ovdje je čudno favorizovanje rezultata sportskih timova iz Srbije . Srbi Crne Gore su izvorni , autohtoni , državotvorni , imaju najdublje pamćenje , imaju pamet , …Svaka čast Zvezdi , ali se najviše radujemo uspjehu naših timova .To je Srpski.