Чудо у Валенсији!

Кошаркаши Црвене звезде као гости су победили Валенсију у утакмици 12. кола Евролиге - 86:82. Српском шампиону је то трећи узастопни тријумф у елитном такмичењу. Сада има скор 5-7, чиме се вратио у борбу за пласман међу осам најбољих. Валенсија је остала на дну са три победе и осам пораза.

Кошаркаши Црвене звезде као гости су победили Валенсију у утакмици 12. кола Евролиге – 86:82. Српском шампиону је то трећи узастопни тријумф у елитном такмичењу. Сада има скор 5-7, чиме се вратио у борбу за пласман међу осам најбољих.
Валенсија је остала на дну са три победе и осам пораза.

Изабраници тренера Душана Алимпијевића начинили су спектакуларан преокрет у Шпанији. У 34. минуту губили су 59:72, а онда су успели да спрече ривала да им да кош наредних седам и по минута! У том периоду направили су серију 17:0! Тада је на семафору стајало 72:76. Ушло се у драматичну завршницу.

На 66 секунди пре краја Сан Еметерио је погодио тројку и вратио Валенсију у вођство – 77:76. Међутим, црвено-бели су у наставку поново одиграли сјајну одбрану, Рочести је погодио флоутер, а Фелдин шест везаних слободних бацања за коначни тријумф.

Следеће недеље евролигаши имају дупли програм – Звезда у уторак гостује Фенербахчеу, а у четвртак дочекује Панатинаикос. У међувремену иде у Бар на мегдан Морнару у АБА лиги.

2 thoughts on “Чудо у Валенсији!

1. Ovdje je čudno favorizovanje rezultata sportskih timova iz Srbije . Srbi Crne Gore su izvorni , autohtoni , državotvorni , imaju najdublje pamćenje , imaju pamet , …Svaka čast Zvezdi , ali se najviše radujemo uspjehu naših timova .To je Srpski.