Bokan za IN4S: Zabrana ulaska srpskom Patrijarhu predstavlja pokušaj potpunog uklanjanja Srba sa srpske kolijevke!

Dragoslav Bokan
Zabrana ulaska srpskom Patrijarhu na prostor gdje se nalazi Pećka patrijaršija svjednoči o tome da nije riječ samo o političkom aktu, već da je riječ o nečemu što u punom smislu riječi govori o genocidu nad Srbima, ma koliko god to nekom čudno zvučalo. Genocid zapravo jeste uništenje same mogućnosti da postoji bilo koji Srbim koji se tako osjeća, koji tako ispovjeda svoju vjeru i svoj nacionalni identitet, a to su sada pokušali tim ultimativnim činom zabrane prelaska te administrativne granice prvom čovjeku naše crkvem istakao je u razgovoru za IN4S Dragoslav Bokan, srpski književnik, kolumnista i predjsednik Instituta za nacionalnu strategiju.
Dakle, ta zabran ulaska u Peć, u našu istoriju, u vezu sadašnjosti i prošlosti jeste nešto što daleko nadilazi zabranu bilo kom Srbinu da pređe tu čudnu liniju postavljenu od strane Amerike, EU i albanskih Šiptara. To je nešto mnogo više od toga, to je pokušaj atentata na samu mogućnost ispovjedanja naše vjere, to je ukidanje ideje da je Srbima dozvoljeno da makar duhovno budu tamo, da i oni koji nikada nisu ponijeli oružje, niti će ikada obući uniformu, da i oni ne smiju tu da dođu i da tu budu jer oni omogućavaju okupljanje i opstanak Srba na tom prostoru, daleko iznad politike, ističe Bokan.
To što se događa na relaciji terorističke lažne države Kosovo i srpskog Patrijarha, predstavlja onaj konačni znak svakom normalnom članu EU, Amerike i političkog Zapada, da je riječ o nečemu što se polako pretvara u apsolutnu mržnju. Znači ne u neprijateljstvu, ne u sukob njihove političke ideje sa našom političkom idejom. Ne ništa od toga. To je bilo ranije, a sada imamo nešto što je po meni gore i od otmice naših ljudi, sječenje, prodaja i oduzimanje organa, nešto što je apsolutno najgore što možemo da zamislimo, a to je onemogućavanje Patrijarha pećkog i srpskog da dođe na mjesto, gdje mi već vijekovima palimo kandilo svjetlosti u tami ropstva našeg naroda u svim tim vijekovima koji su prošli, kazao je Bokan.
Dakle, u pitanju je jedan ozbiljan pokazatelj da taj sukob neće moći da se riješi drugačije, već oružanim putem. Neki put oružje predstavlja i način da se oslobodite a ne da samo nekog napadnete. Odbrambeni rat postoji kao nešto veoma važno, plemenito i veoma slavljeno u istoriji bar u dosadašnjim vremenima, i nije svaki rat isti. U ovom slučaju je u pitanju pokušaj potpunog uklanjanja Srba sa njihove kolijevke, sa izvora naše države, naše kulture i duhovnosti i to na tako odvratan, besmislen i nepotreban način. Dakle, oni ni ne pokušavaju čak ni da prikriju svoje namjere i da puste Patrijarha srpskog da se moli Bogu u Pećkoj patrijaršiji. To je za njih isto nešto što ne žele da dopuste i time zatežu tu žicu to tih granica. Dakle, trenutno je stvarno teško očekivati da oni poslije toga na bilo koji način popuste, da zaista budu spremni za dijalog koji zaslužuje to ime, na neki kompromis koji u kome ne bi samo Srbi odustali od svojih prava i od svoje stvari, već bi to trebalo da bude obostrano.
Od te obostranosti nema ničega i upalio se onaj crveni alarm, koji nas uči da sada imamo situaciju u kojoj više nema prostora za pregovaranje. S druge strane, u našem narodu vidimo da postoje neki monstrumi koji pod formom nacionalista uživaju ismijevajući neuspjeli pokušaj srpskog Patriajarha da pređe tu granicu i da ode u Peć. Oni sada, od Rade Trajković pa preko raznih kvazinacrnih opcija, pa do drugosrbijanaca udaraju u isti bubanj kada je u pitanju djelovanje srpskog naroda i Srpske crkve u srpsku korist, to su ljudi koji govore o srpstvu a čine najgore što je moguće. To je rušenje srpskog jedinstva, bacanje simbola srpstva srpskog predsjednika, sprskog Patrijarha u blato. Dakle, kada se dogodi da oni koji mrze srpstvo, da se ujedine sa onima koji vole srpstvo ali mrze srpsku državu i konkretno Sprsku pravoslavnu crkvu (SPC) i srpskog Patriajrha, to je stvarno pokazatelj da je došlo do krajnjih vremena da se uozbiljimo, da stvarno vidimo ko je ko među nama i da odvojimo žito od kukolja, zaključio je Bokan.