Bajčetić: ODT nije uradilo ništa povodom prebijanja
1 min read
Nikola Bajčetić, predsjednik Mreže mladih PzP, odbornik DF u Skupštini Glavnog grada reagovao je povodom slučaja kada je pretučen na dan 17. 10. 2015, a zbog kojega ni nakon skoro osam mjeseci nije procesuirano niti jedno lice.
Bajčetić je kazao da Osnovno državno tužilaštvo nije uradilo ništa povodom slučaja prebijanja od 17. 10. 2015, ali je zato ODT, kako je naveo, “požurilo sa podizanjem optužnog predloga protiv mene, kako bi me režimski sudovi što prije neosnovano osudili na kaznu zatvora od tri mjeseca, da bi upravo na taj način opravdali nezakonito postupanje uniformisanih kriminalaca od 17. oktobra ujutru koji su protivustavno ugušili proteste DF ispred Skupštine CG i da bi proteste označili kao nasilne, ali i da bi zaplašili ostale slobodnomisleće građane koji su oštro kritikovali režim i zahtijevali samo fer i slobodne izbore”.
“Imamo sa jedne strane moju prvostepenu presudu, nakon koje je uložena žalba Višem sudu i čije obaranje sa pravom očekujem, jer u mom slučaju nije bilo elemenata krivičnog djela, a sa druge strane nemamo ni jedno procesuirano lice za prebijanje mene i uništavanje mog vozila, iako postoje snimci na kojima se to jasno vidi prebijanje i uništavanje vozila, iako nisam pružao ni minimum otpora prilikom hapšenja”, kazao je Bajčetić.
Bajčetić je izjavio da će nakon svega, imati dovoljno strpljenja prema institucijama do kraja ovog postupka, te da vjeruje da se zakon ipak neće primjenjivati selektivno, već da će se iskreno i po zakonu ophoditi prema uniformisanim nasilnicima koji su prekoračili svoja ovlašćenja.
“Takođe, ovih dana uputiću pismo VDT-u Ivici Stankoviću i novoizabranom Ministru UP Goranu Daniloviću gdje ću zatražiti detaljnu informaciju o postupanju Osnovnog tužilaštva u predmetu gdje ja imam status oštećenog i zbog čega se toliko čeka na procesuiranje lica koja su evidentno prekoračila svoja ovlašćenja i primijenili nepotrebnu silu nadamnom i uništili moje vozilo. Bojim se da će moja sumnja biti opravdana i da će sve ostati samo na fazi izviđaja i da će sve ostati na nemogućnosti identifikacije počinilaca krivičnog djela, a zašto zaista nema nikakvog opravdanja, ni kod Uprave policije, a takođe ni za Osnovno državno tužilaštvo”, saopštio je Bajčetić.
On je sa žaljenjem istakao kako od prvog dana ovog incidenta, pa i preko sudskog procesa, veći dio javnosti, i medija, uporno je pokušavao da ga predstavi kao „nasilnog radikalnog huligana“ koji je prema informacijama Uprave policije „probio tri kordona“ što je, kako kaže Bajčetić, notorna neistina.
“Ista ta grupacija pokušala je da opravda moje prebijanje, pa smo vidjeli da su izostale brojne reakcije velikih zaštitnika ljudskih prava iz cvilnog sektora. Na njihovu žalost, imao sam priliku, a i u budućnosti ću dodatno imati, da upoznam međunarodnu javnost sa ovim sramni suđenjem i nedjelima, a svakako ću istjerati ovo do kraja, kao ‘radikalni huligan’ koji je ponosan što se samo borio za fer i slobodne izbore i dobio tri mjeseca zatvora”, kaže Bajčetić.
Slabo se drži i Jelić. On neće zoru iščekati.
A umro je i Lala Nikčević.
Umro Obrad Mišo Stanišić!
Nikola zlato naše. mnogo jada nama one noći kad su te tukli plaćenici zašto ona poslušnica nije dovukla u sud sve one koje si ..povrijedio probijanjem koridora.. oni tebi sudili a njima BOG sudio
Uradilo je, uradilo. Samo ne ono što treba i zakon nalaže. Pravda je teško dokučiva kategorija, ali zakon bi makar mogli i morali poštovat, sramotnici preosramoćeni, plaćenici preplaćeni!
Naravno da im treba da je Nikola kriv. ako nema krivca osta njihov zlocin, sam samcijat
dok je ove vlasti pravi ce biti krivi a krivi pravi. Nece valjda bog da osudi svoju batinu bez koje ne bi mogao drzati ovaj narod kao u toru. nema pravde dok je ove vlasti. Sve joj je zasnovano na nepravdi, ovo je samo logicki slijed.