Aпел за помоћ петогодишњем Стефану Трајковићу из Грачанице
1 min read
Петогодишњи Стефан Трајковић из Грачанице требало би што пре са родитељима да отпутује у Енглеску где га чека нова операција уклањања тумора кичме. Стефан је прошлог лета такође у Енглеској оперисан од тумора на мозгу. Родитељи апелују на помоћ јер је сваки динар драгоцен за Стефаново лечење.
Након операције у Бристолу, која је обављена прошлог лета, здравствено стање петогодишњег Стефана се побољшало, међутим, његово стање је недавно погоршано јер је дошло до појаве новог тумора на кичми.
Хитна операција тумора на кичми петогодишњем Стефану заказана је за сутра а родитељи моле све добронамерне људе да помогну како би успели у борби за Стефаново излечење.
Апел за помоћ малом Стефану упутила је и Епархија рашко-призенска која је већ из свог Фонда издвојила извесну суму новца за Стефанову операцију.
Стефану је у августу 2009. откривен малигни тумор на мозгу. Након две операције у Београду лекари нису успели да отклоне тумор у потпуности, па је мали Стефан оперисан на престижном институту у Бристолу у Енглеској, где су лекари успели да отклоне тумор у потпуности.
Нажалост, Стефану се сада појавио тумор у пределу кичме и он је оперисан у болници у Београду, али тумор опет није у потпуности отклоњен. Да би Стефану омогућили даљи живот лекари из Београда су предложили операцију у Бристолу где раде врхунски лекари из те области.