ИН4С

ИН4С портал

Америка 117 пута прекршила споразум са Русијом

1 min read
Америчка страна је 117 пута прекршила Споразум о ликвидацији ракета средњег и кратког домета, саопштио је телевизији „Звезда“ стручњак из Центра за војно-политичка истраживања МГИМО при Министарству спољних послова Русије Владимир Козин.

Илустрација (Фото: Print screen Youtube)

Америчка страна је 117 пута прекршила Споразум о ликвидацији ракета средњег и кратког домета, саопштио је телевизији „Звезда“ стручњак из Центра за војно-политичка истраживања МГИМО при Министарству спољних послова Русије Владимир Козин.

Козин тврди да је америчка страна од 2001. године за вријеме тестирања ПВО система користила ракете средњег и кратког домета за имитирање мета, преноси Спутњик.

Према његовим ријечима, подаци нису узети из тајних извора, већ из званичних извјештаја Управе за ракетну одбрану САД и из референтних материјала научно-истраживачког одјељења Конгреса. Он је додао да је о свему обавијестио и своје колеге током недавно одржане Хашке конференције.

„Сто осам тестирања и 117 ракета. Цио списак се налази у мојој архиви. То су озбиљне ствари. Зашто не можемо званично да обавијестимо цио свијет о томе? Ево, ја сам то саопштио у Хагу“, рекао је Козин.

Према ријечима стручњака, НАТО сада припрема терен за размјештање својих нових ракета, што не може да не изазове забринутост.

Споразум о ликвидацији ракета средњег и кратког домета престао је да важи другог августа. Иницијатор су биле САД, које су оптужиле Русију да не поштује споразум, док је Москва све оптужбе негирала.

Експерти се плаше да би то могло да изазове трку у наоружању.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *