ИН4С

ИН4С портал

Абрамович „осваја“ Израел: Након хотела и зграде купио најскупљу вилу

1 min read
Према подацима листа „The Globes“, вриједност виле, коју је Абрамович купио износи око 65 милиона долара. Кућа, површине 2.000 квадрата са земљиштем од скоро једног хектара, налази се на 15 километара од Тел Авива у љетовалишту Герцлија-Питуах.

Роман Абрамович: timeincuk.net

Руски милијардер Роман Абрамович купио је најскупљу виле у Израелу, пишу локални медији.

Према подацима листа „The Globes“, вриједност виле, коју је Абрамович купио још у јануару, износи око 65 милиона долара. Кућа, површине 2.000 квадрата са земљиштем од скоро једног хектара, налази се на 15 километара од Тел Авива у љетовалишту Герцлија-Питуах.

Прије тога вила је припадала милијардеру Алану Ховарду који је купио 2006. године за девет милиона долара. Бизнисмен је потрошио огромна средства за декорацију виле и проширење дворишта.

Лист наводи да је ово трећа куповина Абрамовича у Израелу. Он је раније купио хотел у историјском центру Тел Авива за 29,7 милиона долара, а 2019. године још једну зграду, површине 6.500 квадрата за 57,3 милиона долара, преноси Спутњик.

Подсјетимо, Роман Абрамович је познат и као власник фудбалског клуба „Челзи“ и губернатор Јакутије. Процјењује се да посједује богатство од 11,3 милијарде долара.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

5 thoughts on “Абрамович „осваја“ Израел: Након хотела и зграде купио најскупљу вилу

  1. Па шта? Руски ЖИД са двојним држављанством купује имовину и пребацује паре у своју домовину и код својих саплеменика. Па није ништа купио у Ирану или Сирији, велика ствар.

  2. А никако да се сети да подигне неку болницу,школу или манастир….

    11
    1. Pa posto je Jevrejin manastir dici nece, to sigurno. On samo prebacuje pare koje je „zaradio“ u Rusiji, svojoj rezervnoj domovini, u svoju pravu domovinu. Wall street skola!!

      13

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<