ИН4С

ИН4С портал

Преминуо пјевач Боба Стефановић

1 min read

Пјевач Боба Стефановић и композитор домаће забавне музике је и једно од најпознатијих имена југословенске поп сцене, преминуо је у 69. години у Београду. Богату музичку каријеру Боба Стефановић започео је давне 1962. године у вокално-инструменталном саставу “Златни дјечаци” прво као гитариста, а касније и пјевач.

146903737454d8b28538897908488826_640x366

Први пут професионално је наступио у тада веома популарном клубу “Еуридика”,са само 15 година и од тада је низао само хитове.

“Чудна девојка”, његова прва Златна плоча, поново је одушевила нове генерације у филму “Лајање на звијезде”. Била је то прва фаза Стефановићеве каријере. Касније их је било још пет, оних важнијих: Александар Кораћ и вријеме фестивалских шлагера ( “Обриши сузе, драга” ), Боба и Џезбал, Боба у мушко-женској групи “Оне и они” у којој су осим њега наступали Миња Субота, Лидија Кодрич и Далиборка Стојишић; Стефан Боба као звезда немачког “Беллапхон Рецордс” и најзад – Боба и Бобете.

Око петнаест година је држао школу пјевања поп и рок музике, а касније је највише времена проводио сликајући али је и даље повремено наступао.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Преминуо пјевач Боба Стефановић

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<