ИН4С

ИН4С портал

Звезда убjедљивом побjедом прославила рођендан

1 min read
Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом терену екипу Земуна са 4:0 у мечу 26. кола Суперлиге Србије
Zvezda

Црвена звезда Фото: Спортски журнал

Фудбалери Црвене звезде савладали су на свом терену екипу Земуна са 4:0 у мечу 26. кола Суперлиге Србије.

Црвена звезда је 74. рођендан прославила убjедљивом побjедом над Земуном. На стадиону „Рајко Митић“ виђена је занимљива утакмица у којој је виђено четири гола од чега су два из пенала, а један аутогол.

Звезда је била бољи противник читав меч, доминирала посjедом, диктирала темпо и стварала шансе.

Црвено-бели су до предности дошли у 32. минуту. Гајић је пао у шеснаестерцу ривала, а судија Шегрт досудио је једанаестерац, који је сигурно извео Марин.

Десет минута касније, добар пресинг Звезде уродио је плодом, Павков је проследио лопту до Јовељића, који је у ситуацији један на један са голманом изашао као побjедник, пренио је РТС.

У другом полувремену наставило се у истом ритму. У 53. минуту Звезда је повезала неколико додавања, створила вишак по десној страни. Јовељић је утрчавао у шеснаестерац, након контакта са фудбалером Земуна је пао, а Шегрт је поново показао на бијелу тачку.

Овога пута пенал је сигруно извео Павков за 3:0.

Последњи гол на мечу дело је фудбалера Земуна, али у сопствену мрежу. Златковић је неспретно реаговао, након доброг продора Стојковића по левој страни и оштро убачене лопте.

Звезда је уписала 23. победу и 72. бод, што је седам више од другопласираног Радничког. Црвено-бели дошли су до 52. узастопне утакмице без пораза, чимесу оборили досадашњи рекорд клуба.

Земун је претпоследњи на табели са 18 бодова.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *