Zvanično: Đoković predvodi Srbiju u odbrani ATP kupa
1 min read
Foto: Profimedia
Najbolji teniser svijeta Novak Đoković predvodiće tim Srbije u odbrani ATP kupa 1-5. februara u Melburnu.
Srpski tim, koji je prošle godine osvojio premijerno izdanje turnira u Sidneju, činiće još Dušan Lajović, Filip Krajinović i Nikola Čačić.
Na ATP kupu će igrati ukupno 12 reprezentacija, a pored Srbije nastupiće još selekcije Španije, Rusije, Njemačke, Kanade, Australije, Grčke, Francuske, Japana, Austrije, Italije i Argentine.
Srbija je prošle godine do titule stigla pobjedom 2-1 u finalu nad Španijom, koju će opet predvoditi Rafael Nadal.
Na ATP kupu će nastupiti i ostali najbolji teniseri svijeta poput Dominika Tima, Danila Medvedeva, Aleksandra Zvereva, Stefanosa Cicipasa, Dijega Švarcmana, Keija Nišikorija, dok će od velikih imena izostati samo Rodžer Federer.
ATP kup će najboljim teniserima svijeta poslužiti kao zagrijevanje za prvi Grend slem sezone Australijan open koji je na programu 8-21. februara.
Žrijeb je na programu 20. januara, a 12 ekipa biće podijeljeno u četiri grupe.
Igraće svako sa svakim, pa će se u polufinale plasirati četiri pobjednika grupa, prenosi B92.
The field is set for the 2021 #ATPCup 🏆
— ATPCup (@ATPCup) January 4, 2021