IN4S

IN4S portal

Moštima Svetog Vasilija se poklonilo više od 20 000 vjernika: Svete mošti će noćiti u Nikšiću

1 min read
Zbog velikog broja poklonika koji danas na velikom crkveno-narodnom saboru nijesu uspjeli da se poklone moštima Svetoga Vasilija Ostroškog, one će večeras noćiti u Nikšiću, saopštili su iz Mitropolije

Mitropolit Amfilohije pored svetih mošti Svetog Vasilija Ostroškog

Zbog velikog broja poklonika koji danas na velikom crkveno-narodnom saboru nijesu uspjeli da se poklone moštima Svetoga Vasilija Ostroškog, one će večeras noćiti u Nikšiću, saopštili su iz Mitropolije.

Vjerni grada pod Trebjesom moći će da se poklone svetitelju  i  u toku večerašnjeg svečanog bdenija, koje počinje u 18 časova i sjutra do završetka Svete arhijerejske liturgije u nikšićkom sabornom hramu koju će sa sveštenstvom služiti gospoda Episkopi budimljansko-nikšićki Joanikije i dioklijski Metodije, sa početkom u devet časova.

Svetom Vasiliju Ostroškom se  danas u Nikšiću poklonilo preko 20 000 vjernika.

Kolone vjernika i dalje se slivaju u nikšićki saborni hram na poklonjenje svetitelju.

Arhiepiskop cetinjski Mitropolit crnogorsko-primorski g. Amfilohije sjutra će sa sveštenstvom Svetu službu Božiju služiti u manastiru Ostrogu, sa početkom u 8 časova, obavijestili su iz Mitropolije.

Podjelite tekst putem:

61 thoughts on “Moštima Svetog Vasilija se poklonilo više od 20 000 vjernika: Svete mošti će noćiti u Nikšiću

  1. Proklet bice Milo Djukanovic do devetog koljena sa cijelom mu svitom na vrhu vlade!

  2. Srpska se politička nesvijest u Nezavisnoj Državi Crnoj Gori kreće i odzvanja u trouglu tri granična događaja, a sva tri imaju po jednog upečatljivog aktera i nezaboravan detalj.
    Da krenemo redom… Prvi je, svakako, momenat, nakon pokradenog referenduma u kome se normira Ustav buduće NDCG. Medojević, bez čije partije nema potrebne većine, danima lavira pa zariva prst u svježu nam radu, dizanjem ruke za Ustav u kojem nema srpskog jezika!
    Drugi, ne manje zanimljiv, je momenat u kojem nam je, tadašnji, predsjednik Skupštine, Ranko Krivokapić, poručio da srpski jezik možemo da izučavamo u svojim kućama.
    Finale je, naravno, rezervisano za Šefa, Mila Đukanovića, koji nam poručuje: Uostalom, nas je više nego vas!
    E ovo poslednje, je šifrovano, i znači: Satrijećemo vas!
    Na kraju, sva trojica su Crnogorci! Ej, ludi Srbi! Ludi autohtoni narode!

  3. Po ovako kisovitom danu, za divljenje je koliko je naroda bilo. Koliko bi ih jos bilo da gostoljubiva crnogorska vlast nije vracala ljude sa granice. E Milo, crnio ti se obraz za vjekove vjekova. Amin

  4. Mozda je ovo sve nekakvo znamenje,kisa vjetar,mozda je sve to nekakvo iskusenije za najupornije,da je sve bilo obasjano suncevim zrakama,bi li bi se jos koja cestita glava promiljela.I ovo je vise bilo nego dovoljno,dovoljan je i JEDAN ODLUCAN I VJERAN!
    Kaplje su okean sastavile…
    P.S-preuzeto nadahnuce od
    Petra Drugoga Petrovica Njegosa-Tajnovidca.

  5. Danas je u jednom trenutku na trgu pred manastirom u Nikšiću zamirisalo miro u nekoliko navrata usred one kiše i vjetra. Divan trenutak kad se projavi sila božija. Volimo se ljudi, praštajmo, jedan je život da bi ga trošili na mržnju i pakost.

  6. Prećerali ste s tom cifrom izmedju 3 i 3 puta. No rekoste da vam je peticiju potpisalo 100000. Izgleda da je ovih 80000 teško „na noge“.

  7. Srce mi je puno sto danas pokazaste put i nacin za spasenje Srpstva u nesretnoj Milogori. Jedan je Vasilije Ostroski,slava mu i milost. Pozdrav iz carskog Krusevca od porodice Deletic.

  8. Vama kojima nista nije jasno pogledajte snimke pa ce vam sve biti jasno nego ne mozete od jada i zavisti prevaliti preko usta cifru od 20 000 ljudi i više….Slava Gospodu za sve !

  9. Daka, ne prećeruj, ispljuvka vrijedno nije, kamoli što drugo!
    Zaželjećemo se mi dostojna protivnika.
    E sad, ako će ko ruke da prlja, da se bruka, što ću mu ja …

  10. Admine ,komentare ovog P*dera obrezanog Aralana, slobodno blokiraj da ga ne citamo ,jer se moze desiti da mu se otkrije identitet ,pa mu se neko mame na*ebe .

  11. Tačka tri: Alternativa ovome je rat, i to siguran rat, ako ne sad, onda u nekoj bližoj budućnosti!

    Ovo je nas Srbe, praktično, objava rata, a naročito poslije predsjednikove rečenice: Nas je više nego vas!

    1. Nemaju muda „Crnogorski Srbi“, kako sebe vole da zovu maniti dualci srbocrnogorci, za takve stvari. Oni najviše vole Fejsbuk i da nam prenose ko je šta tamo napisao. Fejsbuk će ih spasiti. Zašto bi neko ratovao oko nekakve crkve ako nije ratovao 2006-te oko države?

      1. I za muda je, izgleda, potrebno vrijeme, kao i za pamet! Obrisi političkog programa i narodnog, srpskog, spasenja, mlim, su tu…

      2. Nijesmo ratovali jer mir nema alternativu,nijesi omirisa barut pa neznaš da u tome samo ludak može naći zadovoljstvo i pravdu,ne smeta nama ono glasanje 1998 do 7 ujutro i štampanje ličnih karata ne smeta pokradeni referendum ne smeta što se obogatiste na način na koji se obogatiste snašli ste se nema ljutnje tako je kako je, danas je u modi neoliberalni kapitalizam pod ruku sa makijavelizmom u kome je sve dozvoljeno,oči su vam gladne a duša prazna jer nema toga što vas može zadovoljiti,čekali bi mi imali bi strpljenja dok se vi jednog momenta dohvatite za vratove između sebe i dok vrijeme ne odradi svoje ali se vašim gospodarima žuri da izazovete zlo i zaokružite svoju naciju jer nema nacije bez crkve, zaboravili ste bratoubilačku katastrofu 1941 do 1945 ili je se ne sjećate,zaboravili ste koliko ste mučenika umorili na Golom Otoku, jame i pasja groblja su vama i vašim pravim gazdama zvijezda vodilja, međutim preko priznavanja nezavisnosti KiM,slanja vojnih atašea na proslavu zločinačke akcije oluje(valjda da od onih koji veličaju za dom spremni a u stvari su spremni za grob nauče kako se etnički čisti teritorija) slanja vojnika na KiM i pokušaja da otmete crkvu e time ste prelili čašu a doćiće vrijeme i da izmjerimo …. kad već pitaš Sekula Drljeviću.

    2. KOGA VISE ?PJESNIK ,ISTINSKI PJESNIK KAŽE“DA
      SE NIJEDAN BOJ NIJE BIJO,BILO BO NAS VIŠE ,ALI KOGA ?BILO BI NAM BOLJE ,ALI KOME?“
      TOLIKO O VISKOVIMA!

  12. Braćo rasrbice,poturice,katolički,nije vam smetalo kada su prije nekolike godine donosili katoličkog sveca u zaleđe Herceg Novog,skoro čitav politički vrh Crne Gore je prisustvovao tom događaju,normalno to je vaše pravo ali odakle vam pravo sprdati se sa pravoslavnom vjerom i Svetim Vasilijem Ostroškim,još nešto montenegrinci sjetite se riječi pokojnog sveštenika Tadeja kada je kazao da će stanje u Crnoj Gori biti takvo da će mošti sveca za kratko biti odnesene iz manastira e pa to se danas i desilo zato braćo nevjerna“ u kam udarilo što ćemo vam kriti u kučine zemlja mala odasvud stiješnjena s mukom jedan u njoj ostat može za dvostrukost ni mislit ne treba“ne vraćajte se u vjeru prađedovsku jer ste mnogo pljuvali po njoj,neka vas podsjeća da nikada više nećete biti ono što ste bili a za zapad ćete ostat i dalje Srbi to vam pokazaše onda braća katolici kada bačiše vaterpolistu montenegrina u more nije mu vrijeđelo što je zakuka da je montenegrin.Bog je veliki kako zasluži tako će mu vratiti.

  13. Još dopisati dvije, najviše tri tačke, o tome, da ako se želi mir, onda se ima pristupiti normiranju položaja Srpske pravoslavne crkve, srpskog jezika u državno finansiranoj prosveti i medijima i kulturnoj autonomiji…

  14. Mi – etnički Srbi i starosjedioci Stare Crne Gore, Brda, Hercegovine, Zete i Boke, tkz. „Zakon o slobodi vjeroispovjesti“, koji namjerama izglasati nekakva crnogorska, muslimanska i hrvatska skupštinska većina, a čiji je inspirator kriminalac i predsjednik Crne Gore Milo Đukanović – jasno saopštavamo da između Islamske deklaracije Alije Izetbegovića i ovakvog zakona stoji znak jednakosti…

      1. Ma da nas je 350 a ne 20.000 i više , opet nas je dovoljno da miraševce pospremimo đe treba hehehehe

  15. Samo da znate, ovaj kameleonski trol prisutan na svekolikim nasim portalima sto laje za partiju je ovaj pjesnik/batinas/milicajac Popovic iz Danilovgrada. Uhvatio sam nekoliko puta da su mu objave na njegovom profilu i komentari anonimni na portalima potpuno identicni. Sitna riba, ne obracajte paznju.

    1. A to je ona budaletina koja se hvalila da je bagru razbila kad su bili protesti u Pg. A što bi takva fukara od fukare mogla sem lajati. On pjesnik??? dobra šala ali uvredljiva za prave pjesnike. On je jedan obični stihoklepac.. Dovoljno je reći da su ga i iz policije istjerali jer je ograničen????

    2. E, ako je kojim slučajem on, onda mi se posrećilo!
      Šanse nema da se nećemo sretati, a ja ću posebno da uzmem u obzir i njegovo hvalisanje.
      Kad mi kroz šake prođe, mišem će se potpisivat, ispisivat!

  16. Predlagač sramnog Zakona o (ne)slobodi vjeroispovijesti, premijer DUŠKO MARKOVIĆ, s pravom nosi nadimak BJELOGLAVI SUP… Bjeloglavi sup je ptica grabljivica iz porodice jastrebova, i pripada potporodici strvinara starog svijeta… Ta grabljivica je ugrožena zaštićena vrsta, baš kao što je i naš premijer zaštićena ličnost, a i persona ugrožena od Boga… Svaka sličnost između Duška Dugouška, ex-prvog uvenceta Udbe, i bjeloglavog supa je frapantna…?

  17. Svetac nas čuva gdje god žive i gdje god napadaju Srbe on je tu. Gdje god je srpsko ognjište tu su naši svetitelji koji nam griju dušu i daju snage za bolji život. Sveti Vasilije ostroški je sebe ugradio u svaki srpski dom i dajmo mu mira .

  18. Nijesu Turci za džabe spalili mošti „svijetog“ save, znali su oni dobrano za vlašku političku nekrofiliju.

    1. Arslanaga, da su turci „za dzaba“ bili ovdje, ti bi sad mozda bio dobri pravoslavac, a ne islamizirano smece.

    2. Viđu ture, lažno lava, ništa me obradovalo ne bi, već ono što se nažalost desiti neće … Da se sretamo, siti ispričamo, odmjerimo, gade smrdljivi!
      A vama, poštovana redakcijo, izviše zamjeram što pripuštate ovakve bolesnike na portal!
      Ovo, ovome ni u Dobrotu vrata ne bi otvorili!

    3. Ne nasedajte ljudi, ovaj nije musliman. Nijedan pravi musliman ne bi ovako nešto napisao. Ovo je naše smeće…

    4. E ovako da ti rečem , tebi i ovima sto im se svidio komentar … Ako ste balije lokalne ( znajte da su sablje naše za vas vazda naoštrene) , odma da vam kažem da ste izrodi i u svojoj lažnoj religiji…a zašto? E pa zato što ,,PRAVI“ muslimani , onakvi kakve sam sretao po Abu Dabiju , klanjaju na svim mjestima boravka , i nikada ovako nešto ne bi izjavili. Vjeruju u to što vjeruju, ali drugima ne žele zlo. I da , ovi izvorni pripadnici islama , po istočnim zemljama nisu glupi kao vi. Lokalne balije su najtuplji mozgovi koje srećem , oni i ono njihovo odvratno ,,H“.
      Ako ste već montenegrinsko dukljanska gamad , onda ste dovoljno prokleti time kakvi jeste i čemu težite…

      I da vi rečem nešto , poćeraćemo vas do Tirane sve ako ste u ovu treću grupu srbomrzaca.

      Rekoh vam što mi na srcu bi …

  19. Staro predanje kaže da je, šetajući po Pješivcima, vladika Vasilije uvijek seljanima govorio „Najveća mi je želja da se obnovi Tvrdoš i da se vratim u moje Trebinje“. Vladike Joanikije i Amfilohije su dužni da ostavare ovu veliku svečevu želju i odnesu mošti Vasilija iz ove pasje zemlje u našu milu Republiku Srpsku.

    1. Ti makar priznaješ da je crnogorski narod ignorisao ovaj skup. Govorio sam vam da će tako biti čim ste tražili da se oni koji dođu na ‘vjerski skup’ svrstaju i pokažu da podržavaju Amfilohija i opoziciju.

        1. Velicanstveno najveci narodni skup u istoriji.
          Ovo je Tradicionalna Istorijska Crna Gora,najstarija SRPSKA zemlja.

      1. Cuti komlene, smradu repati. Da si dosao dje si trebao da dodjes umjesto sto za par evra lajes po internetu, vidio bi koliko je Crnogoraca bilo tamo. Znas li koliko? Dovoljno da se svetinje odbrane.

        1. KAŽU JEDNI DA SU VIDELI JEDNU REPATU SPODOBU SA KOZJIM PAPCIMA KAKO VIRI IZ NUŽNIKA KRALJA NUKOLE I IMA OKO VRATA OBJEŠEN FOTOAPARAT „LAJKA“!KAŽU DA JE TO KOMLEN NA ZADATKU LENTRANJA VJERNIKA ZA UDBU!KUŠ REPATA SPODOBO I UDBAŠKA TRANJO!

      2. A tu li si seljo, je si li što prodalo na Sajam?
        Sebe si davna prodalo, ništa robo!
        Kupili te kao polovno, nikome si trošak, smlatino!
        A sade, nastavi da baljezgaš.
        I još jedared prebroj novce, da ti Srbi nijesu uvalili nešto!
        Umalo zaboravih, jel bilo što na rasprodaju, kod tebe je još od onda svaki dan black friday!

      3. Da nije ovih koji su došli za Crnu goru se ne bi znalo ,ovi što su došli su je stvorili ,a vi ste i dan danas obični jadnici.

      4. Da, „crnogorski narod“! Ti, Blentoven i druga udba, mafiozo od Stube Milo, raspop Miraš, Radijator Prvi Poltron, Pažin pasji sin, kakademik i brozov kurir Zuvdija, demo Zenka, Šerbo od falsifikata, Šiško od kumrovac, mefisto Elebarda, dr*adžija Vulenta iz Frutak, suvo**ka Marta i ostala bozova i sekulina. montenegrinska i nato kopilad.
        Pravi Crnogorci su bili na poklonjenje Svecu!

      5. Vecinska CG je bila na najvecem saboru u istoriji,a Nato-montenegro Okupatori su sve uradili da tako nebude.
        Zivjela Srpska Sparta CG.

    2. Stanovništvo Crne Gore treba da zna da je srećno što su mošti Svetog Vasilija Ostroškog u Crnoj Gori, jer je on doprinio da ovaj narod bude pitomiji, religiozniji. Bez njih bi ovaj narod bio nepovratno duhovno osakaćen.
      Imali bismo samo ove nesrećne udbaše ( Komlene), čija svijest ne može da dokuči ono što se ne može prožderati.
      Svi bi morali da budu istomisleći ( inače bi bili državni neprijatelji) i da redovno dostavljaju najbizarnije informacije o drugim ljudima.
      To bi bio potpuni krah ljudskog postojanja u Crnoj Gori.

    3. Brate Sekula, prije sam te negdje izvrijedjao, jer nisam znao o kome se radi.
      Posto sada znam tvoj identitet, vidio sam da sam pogrijesio..
      Molim te izvini.
      Pozdravi brata, zajedno smo bili na radnoj akciji Sava 78.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *