IN4S

IN4S portal

Zaharova: A da li je Klimkin prošao analize?

Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova komentarisala je izjavu ministra spoljnih poslova Ukrajine Pavela Klimkina o kompenzaciji koju bi Kijev mogao da traži od Moskve za „vjekovnu okupaciju“.

Marija Zaharova

Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova komentarisala je izjavu ministra spoljnih poslova Ukrajine Pavela Klimkina o kompenzaciji koju bi Kijev mogao da traži od Moskve za „vjekovnu okupaciju“.

A da li je Klimkin prošao analize? Sada znamo da bez analiza u Ukrajini nema važnih razgovora“, napisala je Zaharova na svojoj stranici na Fejsbuku.

Marija Zaharova na fejsbuku

Klimkin je prvi put o tome govorio u martu. U petak je ministar ponovo progovorio o kompenzacijama i svoju repliku nazvao „šalom sa malo šale“.

Razlog za takve komentare Klimkina bio je predlog predsjednika Državne dume Rusije Vjačeslava Volodina da se procjeni šteta boravka Krima u sastavu Ukrajine. Prema riječima poslanika Andreja Kozenka, gubici koje je pretrpjelo poluostrvo premašuju 1,5 biliona rubalja (oko 20,5 milijarde evra).

Ove nedelje su kandidati na izborima za predsjednika Ukrajine — lider prvog kruga Vladimir Zelenski i aktuelni šef države Petro Porošenko — pred kamerama testirali krv na alkohol i narkotike. To je bio jedan od zahtjeva Zelenskog za održavanje debate prije drugog kruga izbora, prenosi Sputnik.

Pročitajte još:

Kusturica počasni doktor Voronješkog univerziteta

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Zaharova: A da li je Klimkin prošao analize?

  1. Neonacistička vojna hunta u Kijevu ima na stotine ovakvih i sličnih idiota, a vrlo slični njima su i mnogi “kadrovi” u Podgorici, Beogradu, Prištini, Tirani, Skoplju, Sarajevu, Zagrebu, Talinu, Rigi, Vilnjusu, Kišinjevu, Tbilisiju, Bakuu, Astani i ostalim anglosaksonskim kolonijama i deponijama!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *