IN4S

IN4S portal

Vrhovni savjet Krima najavio referendum

krim referendum

Vrhovni savjet Krima najavio je referendum, saopštila je danas na konferenciji, sekretar predsjednika parlamenta, Oksana Korničuk.

,,Jučerašnji nemiri kod zgrade Krimskog parlamenta, doveo je do krvoprolića i gubitka ljudskog života. To je rezultat neobuzdanog političkog ekstremizma i nasilja koje je zahvatilo zemlju. Ukrajina je proklizala u totalni haos, anarhiju i ekonomsku katasrofu. Pod ovim uslovima Vlada Krima preuzima svu odgovornost. Nakon osnovnih kanona demokratije, predsjedništvo krimskog parlamenta vjeruje da je jedini moguć izlaz iz ove situacije primjena principa direktne demokratije, a to je referendum“, izjavila je Korničuk.

U parlamentu su istakli da će sprovođenje referenduma omogućiti Krimljanima da bez pritiska spoljnih faktora, odluče o svojoj sudbini.

Podjelite tekst putem:

6 thoughts on “Vrhovni savjet Krima najavio referendum

    1. Baš nemam o čemu da mislim. Kad bi čovjek razmišljao o beznačajnim stvarima i beznačajnim ljudima uzalud bi trošio život. Ovo mi liči kao da si mi rekao : misli o prvom srpskom ustanku?
      Ako si Srbin nemoj mislit da ne moraš poznavat pravopis! Otkad se to srpstvo piše velikim a ime Tvrtko malim slovom? I hoćeš da te neko poštuje zbog tvoje „mudrosti“! Hajde, junače, budi zaista Tvrtko a ne trtko!

  1. A đe su ti borci za veliku Srbiju? Hoćeš da ih sakriješ da ih niko ne primijeti!? Oni su bili glavni igrači u ratovima 90-tih a vojvode su nicale kao pečurke poslije kiše!

  2. Trn U cudi me da nisi prepoznao rusenje i razbijanje Jugoslavije , nacisticko Ustaske jedinice, desavanja u Crnoj Gori zauzimanje crkava i manastira , zabrana jezika izbacivanje iz ustav itd
    ps Rusija nije izgubila ni jedan Rat za ovih 2014 god, misli o tome.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *