(VIDEO) Ratni pokliči i zastave, Bužimom odzvanjalo „Alahu ekber“: Šta (ne)će reći Draginja i Andrej
1 min read
ilustracija: IN4S
Dok su porodice poginulih Srba na dostojanstven način obilježile 29 godina od stradanja 56 boraca Vojske Republike Srpske iz Novog Grada na Suvoj međi, bošnjačka udruženja organizovala su takozvani marš, veličajući akciju takozvane Armije BiH u kojoj su stradali i srpski civili.
Uz ratne pokliče okupili su se na lokalitetu Kedića Glavice u ratnim uniformama, noseći zastave takozvane Armije BiH i uzvikujući „Alahu ekber“. Tzv. marš okupio je veliki broj učesnika, među kojima su preovladavali mladi. Uz ratne pokliče, i ove godine iz Bužima gledamo uznemirujuće scene.
Snimci su objavljeni na Fejsbuk stranici Udruženja Nanićevi Bužimljani, a među prisutnima ima dosta djece. U komentarima na toj stranici daju im veliku podršku, a na jednom od snimaka u pozadini je pjesma o „505. Bužimskoj muslimanskoj brigadi“ za koju navode da „u boj kreće, sve do Drine ona stati neće“.
Primjetno je bilo i prisustvo osoba u uniformama Oružanih snaga BiH.
Niko iz međunarodne zajednice nije reagovao na ratne pokliče iz Bužima, pozive na rat i ubijanja, ali im smeta defile pripadnika MUP-a, legalnih i legitimnih organizacija iz Republike Srpske, podsjećaju iz RTRS.
A, da li će, i zašto neće, ovu „manifestaciju“ prokomentarisati ovdašnji „branitelji“ – Draginja Vuksanović Stanković, Andrej Nikolaidis, i njima slični, koji su organizovano „tužili“ za „napadnutom BiH“, pod utiskom veličanstvene parade regularnih snaga Republike Srpske.

Kako su krenuli stiće do ANKARE
Skup ološa i štakora na jednom mjestu !!!
Da ovi opet vrse teror i pokplj ne bi ni pisnuli ovdasnji „mirotvorci“ ,a da neki Srbin razvije trobojku i klice :, zivjela Republika Srpska ! vec bi pokrenuli inicijativu da se to proglasi genocidnim ,te osuda zlocina na sva zvona
A ja mislio da ne volis bradonje,za pocetak mogu I „zeleni“,sto da ne !
Na snimku su radikalni islamisti spremni za terorističke napade širom Evrope. Ideolog im je Dž.Latić osuđivan 80-tih još za vrijeme SFRJ zbog Islamske deklaracije. Bakir se po običaju ne čuje jer je njegov babo robijao u Foči sa Dž.Latićem. Draginja, Adnan i Andrej su njihovi simpatizeri u potaji.
Adnan, Draginja i Nikolaidis su podržali formiranje „Zelenih beretki“. Svaka ptica svome jatu leti. Taman će se obradovati međunarodna zajednica EU i USA jer oni obožavaju „Zelene beretke“ „sviju vera i nacija“ …
Mladjene, Brate….
Dusa mi Jeca za Sve Nase Sinove i Bracu….
Za Ovo Plemenito, Lijepo Lice Rada Rogica….
Za Sve koji su Prosli Ovu Strahotu….
Jos Jednu Srpsku Golgotu….
Ako Bog Da…. Da Nadjemo Smirenja Dusi….
No Jos Boli…. Za Dugo ce Boljeti….
ZATO NAM JE OBAVEZA DA CUVAMO SRPSKU….
KAO OCI U GLAVU…. RODE MOJ….
Slučajno sam ga poznavao mada nismo pripadali ni istom korpusu a kamoli istoj brigadi ili bataljonu. Pozdrav za tebe i za sve Kuče junačke.
Daj bre, za par meseci ce poceti zesca kriza, zbog cene gasa nece biti djubriva, za godinu dana ce poceti glad u siromasnim drzavama a posto Bosna bas i nije neka zitnica ovi talibani kmecala ce prosjaciti u BGD da im pomogne. A najbolja fora im je, mi smo smeli da napustimo YU a Srpska ne sme BIH hehehe klasicni nacionalisticki mozgovi, ali verovatno imaju neko debilno objasnjenje za sve ovakve nelogicnosti.
Bili smo 30 godina svedoci transformacije Muje I Chasa u talibane a Fata ce verovatno postati bombas samoubica. Eto, hvala Ameriko sto si od ovih jadnika napravila …
DA VIDIMO OCE LI SE OGLASITI BOSNJACKI PRVACI!
OVI NASI U C. G.
Ove snimke proslediti svim medijima u zapadnim zemljama, kao i Izraelu. Upozoriti ih na zlo koje se sprema u Bakirovom kalifatu. Podsetiti ih da nije bilo terorističkog napada na zapadu, od 1997-me, a da u njemu nije učestvovao neki islamski terorista iz FBiH. Upozoriti ih da ako oni ne obuzdaju ovu islamističku zver, da će to Srbi sami uraditi, kao i uvek. Ali sada za sva vremena.
Ništa ih ne razumijem.Okle su ove nesreće?
Ne trebaju ništa reći. Ja bih ih spakova i posla u Bužim da uživaju.
Eh kako će da kmeče i zovu “ međunarodnu zajednicu“ upomoć opet. Samo više nema greško kao prošli put. Humanitarni koridori, UNPROFOR, pregovori izd. Samo neka vrište i arlauču biće kme, kme, šta nam brte rade ovi
A šta reći ????
Planinari, izviđači,
a rat niko u RS neće samo svoj ustavna prava
Vičeš alahu ekber, a nosiš zastavu sa ljiljanima… sav besmisao lažnih, titovih nacija, neutemeljenih u istoriji i kulturi.
Šešelj uvijek postavi odličnu dijagnozu.
Patuljasti naučnici patuljastog morala, patuljastog mozga…
Svak u svoju kolonu, tako mora da bude, a da li cemo se negde sresti, videcemo…
Koja komedija,ne znaju ni dje idu,i ovi pozivaju na rat a bješte kuci nesrece jedne…
Nasljednici multietniĆke (h)armije koja je branila Bosnu od ĆetniĆkog agresora. Četiri godine bili stisnuti na malom prostoru od Bihaća do Cazina, jednom od šest zaštićeni zona. Krvavo ratovali i klali se između sebe, sa jedne strane Alijini a sa druge Fikretovi. Poslje bombardovanja R. Srpske od 31.08.- 15.09. 1995. godine ( avionima, krstarećim raketama i sl.) izašli iz zaštićene zone i upravo ovi iz Bužima činili ovakve stvari: https://www.youtube.com/watch?v=-MEqBo9lStM
Gdje gođ su mogli, ubili su na brutalan način. No, Srbi su ovog rata bili spremni za razliku od ww2 pa je ovakvih scena bilo daleko, daleko manje negoli što su njihovi preci činili.
Inače, nije njima žao svojih izginulih, njima je žao što se nije ponovio ww2 u još drastičnijem obliku.
Cekaju se kolumnisti cdma i veliki naslov podrske ovim gradjanistima Bosnjacima 😉 Zene i djeca baaa TKO NAS ZAVADI 😛
Bolestan sam od d..ginjoze ljudi…pomagajtee. zaudaram sav. Kupanje ne pomaže.