IN4S

IN4S portal

Vens: Sjedinjene Države ne planiraju da priznaju palestinsku državu

Vens

Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens izjavio je danas da SAD ne planiraju da priznaju palestinsku državu, javlja Rojters.

„Nemamo planove da priznamo palestinsku državu. Ne znam šta bi zaista značilo priznati palestinsku državu s obzirom na odsustvo funkcionalne vlade tamo“, rekao je Vens novinarima.

On je dodao je da je Tramp veoma jasan u vezi sa svojim ciljevima, šta želi da postigne na Bliskom istoku i da će nastaviti da to radi, prenosi Tanjug.

Vens se sastao sa britanskim ministrom Dejvidom Lamijem u Čevening Hausu, rezidenciji na jugu Engleske koju koristi ministar spoljnih poslova, na početku putovanja u Britaniju sa svojom porodicom.

Vens je takođe rekao da postoje izvesna neslaganja između administracije američkog predsednika Donalda Trampa i Izraela u vezi sa načinom na koji vodi rat u Gazi, ali da se SAD i Izrael slažu oko ciljeva.

Naglasio je da postoje dva glavna cilja administracije: da se obezbedi da Hamas više ne može da napada nevine ljude i da se reši humanitarna kriza u Gazi, prenosi „Tajms of Izrael“.

„Postoji mnogo zajedničkih ciljeva. Ima izvesnih neslaganja u vezi sa tim kako tačno te zajedničke ciljeve ostvariti“, istakao je Vens.

Prema njegovim rečima, teško je rešiti jedan veoma složen problem. „Da je lako doneti mir tom delu sveta, to bi već bilo urađeno“, dodao je potpredsednik SAD.

 

 

RT

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Vens: Sjedinjene Države ne planiraju da priznaju palestinsku državu

  1. Ko god dodje na vlast u americi vidimo samo kontinuitet politike za interese finansiske elite. Zadnji predsjednik koji je probao da oslobodi ameriku od toga je bio Kenedi. Pa je platio glavom zbog toga. I prije njega Endrju Dzekson, i njega su probali da eliminisu.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *