Velika Britanija šalje protivvazdušne sisteme u Ukrajinu: „Putin mora da padne“
1 min read
foto: EPA EFE - A.R.
Britanska ministarka spoljnih poslova Liz Tras izjavila je će Velika Britanija isporučiti sisteme protivvazdušne odbrane Ukrajini.
„Najbolji način da se zaštiti nebo je protivvazdušni sistem, koji će Ujedinjeno Kraljevstvo od sada isporučivati Ukrajini“, rekla je ministarka, govoreći na konferenciji za medije zajedno sa svojim državnim sekretarom SAD Entonijem Blinkenom u Vašingtonu.
Velika Britanija ne traži da se uspostavi zona zabrane letova nad koridorima za evakuaciju u Ukrajini jer bi to „dovelo do direktne konfrontacije između NATO-a i Rusije“.
„A to nije ono čemu mi težimo“, rekla je ona, a preneo je CNN.

Pašćete vi lažljivi anglosaksonski koji čitav pošteni svijet terorišete svojim lažima,bombama i ostalim destruktivnim oruđem.
Ovim britanija postaje legitimna meta nuklearne odmazde.
Pa naravno, jer svo zlo svijeta krece iz Londona!
Britanci će isporučiti sisteme,a giniće Slovenski narod. Gore nacije od Engleske nema. SAD su njihova tvorevina.
njh treba napasti i svuda mir u svjetu! najveci zagovornici svih ratova!
Pljunucete mu pod prozor !
To je ta priča.
Vojnom i verbalnom podrškom, ukrajincima će GB ratovati sa Rusijom i u beskonačnoj petlji, iscrpljivati Rusiju dan i noć, daleko od svojih granica.
Gb zna da je vojna opcija izgubljena, ali nastavlja sa naoružavanjem ukrajinaca …
Jedino što je zanimljivo kod SAD-a je to što je u ratu pobijedila GB i osvojila svoju nezavisnost i prestala da bude „kolonija“.
Nažalost, to nije ispalo korisno za Svijet.
Aaaaaooooo….
Jeli to ona što ne zna gde je Crno More .
Da, on je njen, a ona je njegova…
Blinkeri…