ИН4С

ИН4С портал

УЖИВО дан 425: Руска Црноморска флота одбила напад дронова код Севастопоља

фото: Виктор Антонюк/Спутњик

Специјална војна операција у Украјини, дан 425. Руске снаге ослободиле су још две четврти Артјомовска, а такође су код Харкова уништили погон фабрике за ремонт украјинских дронова „Стриж“. Чеченски лидер Рамзан Кадиров саопштио је да је у зону специјалне операције упућен 94. пук 46. посебне оперативне бригаде Руске гарде.

Украјинске снаге концентрисале су више од 10 хиљада људи на линији фронта код града Гуљајпоље у делу Запорошке области под њиховом контролом, изјавио је за Спутњик члан главног савета админитрације Запорошке области Владимир Рогов.
„Такође довозе и тешку војну технику, укључујући тенкове“, додао је он.
Према његовим речима, управо ово подручје може бити једно од главних места контраофанзиве коју је најавио Кијев, уз покушај форсирања акумулационог језера Каховка, како би се јуришало на Енергодар.
„Циљ могуће офанзиве украјинских снага је излаз на Азовско море, без борбе за Запорошку нуклеарну електрану. Режим Зеленског сматра да ће нуклеарну електрану добити након своје наводно успешне офанзиве“, оценио је Рогов.
Истовремено, он је изразио уверење да ће план Кијева претрпети крах.
Како је навео, линија фронта у Запорошкој области тренутно је стабилна, нема напредовања украјинских снага.
„Сва насеља у области, која се налазе дуж контакт линије, живе и раде уобичајено. Ситуација је под пуном контролом наше војске и власти“, нагласио је Рогов.

Украјина је током протекле недеље изгубила четири хиљаде бораца, али кијевске власти 90 одсто ових губитака воде као нестале, скривајући информације од породица погинулих, изјавио је за Спутњик војни експерт и потпуковник ЛНР у пензији Андреј Марочко.

„Наша флота сада одбија напад дронова на сидришту. Све градске службе су у приправности. Остајемо мирни“, написао је губернатор Севастопоља Михаил Развожајев на свом Телеграму.
Развожајев је касније објаснио да су снаге противподморничке и диверзантске одбране уништиле један надводни дрон, а други је експлодирао сам. Објекти у граду нису оштећени, додао је он.
Севастопољ је главна база Црноморске флоте, а последњих месеци било је више покушаја да се нападне дроновима. Један од последњих напада извршен је 22. марта. Црноморска флота је одбила напад, уништивши три објекта.
Након тога су градске власти саопштиле да је сидриште затворено и кретање чамаца и трајеката обустављено.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *